Міжнародний союз триатлону ввів обмеження для участі транс*персон у змаганнях

Виконавча рада Міжнародного союзу триатлону (World Triathlon) затвердила політику щодо участі трансгендерних спортсменів у змаганнях.

Нові обмеження будуть запроваджені через 30 днів.

Для участі у змаганнях з триатлону в жіночій категорії в еліті або певній віковій групі трансгендерна спортсменка повинна довести, що концентрація тестостерону була меншою за 2,5 нмоль/л безперервно протягом як мінімум двох років. Крім того, має пройти не менше чотирьох років з того часу, як трансгендерна спортсменка виступала як чоловік у будь-якому спортивному змаганні, — йдеться у заяві на офіційному сайті World Triathlon.

Президент World Triathlon та член Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Марісоль Касадо заявила, що нова політика щодо транс*персон відповідає рекомендаціям МОК та принципам справедливості та інклюзивності.

“Ми вивчали це питання більше року, дослухаючись голосів усіх зацікавлених сторін World Triathlon. Я можу тільки подякувати всім комітетам і комісіям за детальну роботу, проведену ними для формування цієї політики. Ми невелика міжнародна федерація, але в нашій ДНК завжди були закладені інклюзивність та гендерний баланс. Політика, яку ми щойно затвердили, показує, що ми віддаємо пріоритет принципу справедливості, але демонструємо інклюзивність”, — сказала Касадо.

Раніше конгрес Міжнародної федерації плавання (FINA) ухвалив рішення, що транс*персони, які здійснили перехід після досягнення 12-річного віку, не зможуть брати участь у жіночих змаганнях під егідою цієї організації.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією