“Ляльки на виліт” Ітана Коена – це ЛГБТ-фільм, який не про “біль від того, що ти гей

Останніми роками легендарні режисери брати Коени – Ітан та Джоел – працюють над окремими проєктами. У 2021 році ми отримали суворий погляд Джоела на “Трагедію Макбета”. У 2022 році Ітан зняв документальний фільм “Джеррі Лі Льюїс: Неприємності в голові”, а зараз він готує до зйомок художній фільм. “Ляльки на виліт” – це нібито сольний дебют Ітана Коена, хоча насправді це співпраця з його дружиною та давньою редакторкою Трісією Кук – і це лесбійське роуд-муві, кримінальний капер з натиснутою ногою на газ, сповнений колоритних персонажів.

Для Коена (і Кук, яка визнала себе лесбійкою з підліткового віку, пара описує свій 30-річний шлюб як “нетрадиційний”) завжди було наміром зняти спільну авантюрну стрічку. “Ніхто з нас не збирався знімати похмуре лесбійське кіно, не будучи здатним на це, – розповідає вона в інтерв’ю Empire. “Є фільми про біль від того, що ти гей. Це може бути хороший фільм або поганий, як і будь-який інший, але це не те, що ми збиралися робити. Для цього у нас є люди”. Натомість у фільмі Маргарет Квеллі грає вільнолюбну Джеймі, яка тікає від розриву стосунків разом із закомплексованою подругою Маріан (Джеральдін Вісванатан з “Блокіраторів”) і вирушає до Таллахассі, де по дорозі потрапляє в кримінальний бізнес.

Ідея фільму виникла у Кук близько 20 років тому, і вона була дещо переписана з більш ранньої версії сценарію, хоча дія все ще відбувається в 1990-х роках. “Ми писали його як лесбійський фільм, а квір-світ зараз набагато ширший, тож ми відчули, що він буде застарілим, якщо ми зробимо його більш сучасним, – пояснює вона. “Крім того, це капер, де люди не обов’язково можуть бути на зв’язку, тому ми не хотіли, щоб у фільмі були смартфони і тому подібні речі. Тоді ми хотіли зняти жанрове кіно, бо нам бракувало таких у ЛГБТ-світі. Насправді не було багато комедій для квір-світу; їх і досі немає”.

Разом Кук і Коен, схоже, отримували задоволення від широкої та зухвалої гри. “Я скажу для протоколу, що це я затягнула Ітана в низькопробну гру, – каже вона. “Це точно була я, яка сказала: “Як низько ми можемо впасти?”. Існують плани, що вони знову співпрацюватимуть – можливо, над більш серйозним лесбійським детективом, хоча і з “кумедними моментами” – в той час як Ітан зазначає, що вони з Джоел знову “працюють над написанням чогось” разом. Що б не сталося раніше, здається, що трійця Коенів-Коенів-Куків готова до роботи.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією