Лідером провідної лівої партії Греції став відкритий гей

Після поразки на нещодавніх парламентських виборах, колишній прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас подав у відставку з поста лідера СІРІЗА — провідної лівої партії країни, головної опозиційної сили до нині правлячої правоцентристської партії «Нова демократія», сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

24 вересня новим лідером СІРІЗА був обраний 35-річний греко-американський підприємець Стефанос Касселакіс, який таким чином став главою парламентської опозиції та одним із найвпливовіших політиків країни.

Він є відкритим геєм, а у 2019 році уклав шлюб з американцем Тайлером Макбетом, який у Греції визнається на правах цивільного партнерства. Воно було запроваджене в Греції у 2015 році за прем’єрства Алексіса Ципраса, який присягався, що у випадку виграшу нещодавніх виборів легалізує в Греції й повноцінні шлюби для одностатевих пар. Вибори він програв, але і його суперник, нинішній прем’єр-правоцентрист Кіріакос Міцотакіс, обіцяє те саме протягом своєї 4-річної каденції.

Цікавим є те, що гомосексуальність та одностатеве партнерство лідера опозиції не грають вже жодної помітної ролі у грецькій політиці. Тепер обговорюваною темою стало бажання подружньої пари Стефаноса Касселакіса та Тайлера Макбета народити пару хлопчиків за допомогою сурогатної матері. Наразі для одностатевих пар у Греції всиновлення дітей та народження їх за допомогою сурогатного материнства недоступні, але Касселакіс збирається виграти наступні вибори і змінити законодавство, а поки що провокує та заохочує громадське обговорення цих питань.

На фото Стефанос Касселакіс приймає вітання з обранням лідером СІРІЗА. Позаду справа аплодує його партнер Тайлер Макбет.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією