ЛГБТ-вболівальники збірної Уельсу не поїдуть на ЧС з футболу

Збірна Уельсу з футболу вперше з 1958 пробилася на чемпіонат світу, який пройде в листопаді-грудні в Катарі. Це грандіозна подія для валлійських уболівальників, але багато хто з них має намір бойкотувати ЧС через політику країни-господарки щодо ЛГБТ-спільноти.

Одна з груп валлійських уболівальників, Rainbow Wall, що складається з представників ЛГБТІК, вже заявила, що утримається від поїздки до Катару через те, що гомосексуальність у цій країні кримінальна.

«З одного боку, я в захваті, що ми потрапили на чемпіонат, ми так давно цього чекали. І якби він проходив у якійсь іншій країні, я поїхала б боліти. Але в цьому випадку доведеться дивитися вдома по телевізору, бо я боюся їхати, це небезпечно», — каже вболівальниця Трейсі Браун.

За її словами, клуби ЛГБТ-вболівальників Англії та Шотландії дотримуються такої самої позиції. Принаймні серед її численних знайомих геїв по всій Британії жоден не збирається їхати до Катару. Гомосексуальність карається у Катарі великими тюремними термінами. Також часті випадки позасудових розправ над представниками ЛГБТ.

Виконавчий директор департаменту комунікацій катарського оргкомітету Фатма Аль-Нуаймі запевняє, що організатори турніру гарантують безпеку всім гостям. “Це чемпіонат для всіх, чемпіонат, на якому раді кожному“, – сказала вона BBC Sport.

Проте ЛГБТ-вболівальники кажуть, що подібні заяви не переконують.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією