ЛГБТ-люди, які втекли до Ізраїлю з Палестини, отримають право на роботу

Ізраїльська влада дозволить офіційно працювати райдужним палестинцям, які отримали притулок через переслідування та домашнє насильство в Палестинській автономії.

Комісія кнесета у справах іноземних робітників під головуванням депутата Ібтісам Мараани ухвалила таке рішення 19 червня. Приводом стала вимога Верховного суду вирішити питання з палестинськими представниками ЛГБТ, які втекли до Ізраїлю. Для відповіді Верховному суду у влади залишалося чотири дні. Але питання вирішилося раніше – сприятливо для 66 представників ЛГБТ із автономії, які зараз перебувають в Ізраїлі.

Верховний суд зайнявся проблемами ЛГБТ-палестинців після звернення низки правозахисних організацій. Серед них – «Лікарі за права людини», Центр у справах біженців та іммігрантів та «Кав Ле-Овед». ЛГБТ-біженці з Палестини могли жити в Ізраїлі, але дозвіл на роботу отримували лише знайшовши роботодавця.

Судовий розгляд тривав три роки. Держава наполягала на збереженні статус-кво. Тепер же палестинські представники ЛГБТ отримуватимуть широкий дозвіл на роботу, не пов’язаний із будь-яким сектором зайнятості. Видані їм дозволи також не входитимуть до загальної квоти для палестинців, що працюють в Ізраїлі.

«Запізнілий, але правильний крок. Це дасть можливість тим, хто зазнавав у Палестинській автономії переслідувань через свою сексуальну орієнтацію, розпочати нове життя в Ізраїлі» – заявив з цього приводу генеральний директор Асоціації ЛГБТ Ран Шелхаві.

Джерело

Сподобалось? Знайди секунду, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією