Квір-спортсменка Ша’Керрі Річардсон стала найшвидшою жінкою у світі

Квір-спринтерка Ша’Керрі Річардсон стала найшвидшою жінкою у світі цього року, вигравши забіг на 100 метрів на Чемпіонаті світу з легкої атлетики.

Її рекордна перемога відбулася через три роки після місячної антидопінгової дискваліфікації за вживання марихуани. Хоча марихуана не вважається речовиною, що підвищує спортивні результати, вона все ще під забороною.

Техаска Річардсон подолала дистанцію за 10,65 секунди в Будапешті в понеділок (21 серпня), повідомляє Reuters. Її час став рекордним для чемпіонатів і спільним п’ятим найшвидшим в історії.

У 2021 році спринтерка була відсторонена від спорту після позитивного тесту на марихуану, що означало, що вона не мала права змагатися на Олімпійських іграх у Токіо. Потім вона не змогла кваліфікуватися на минулорічний чемпіонат світу, що проходив у США.

Але цього тижня вона повернулася і виграла золоту медаль, випередивши Шеріку Джексон з Ямайки (яка фінішувала за 10,72 секунди), і здобула свій перший титул чемпіонки світу.

На прес-конференції після забігу Річардсон сказала:

“У попередніх інтерв’ю я згадувала, що я не повернулася, я стала кращою. Я збираюся залишатися скромною, я не повернулася, я стала кращою і збираюся продовжувати ставати кращою”.

Вона додала:

“Ніколи не здавайтеся, ніколи не дозволяйте засобам масової інформації або стороннім визначати, хто ви є. Завжди боріться. Завжди боріться. Ніколи не втрачайте себе з поля зору. У вас будуть хороші і погані дні, але у вас завжди є завтра”.

Раніше Річардсон зізнавалася, що вживала марихуану в штаті Орегон, де цей наркотик є легальним, щоб допомогти собі впоратися зі стресом після смерті біологічної матері.

Про це вона розповіла в інтерв’ю The Today Show: “Це [смерть її матері] привело мене в стан емоційної паніки. Я не знала, як контролювати свої емоції або справлятися з ними в той час“.

Річардсон додала, що ті, хто критикує її за вживання марихуани, “не обов’язково розуміють”.

Спортсменка заявила про подвійні стандарти щодо її відсторонення після того, як російській фігуристці Камілі Валієвій дозволили продовжити змагання на зимових Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні, незважаючи на позитивний результат тесту на заборонений препарат триметазидин, який використовується від болю в грудях, але також може діяти як стимулятор.

Спортивний арбітражний суд заявив, що заборона на участь Валієвої завдасть їй “непоправної шкоди”.

Після рішення Річардсон написала у твіттері: “Чи можемо ми отримати ґрунтовну відповідь про різницю між її ситуацією і моєю? Моя мати померла, і я не можу бігати, а також була фаворитом у трійці лідерів. Єдина різниця, яку я бачу – я темношкіра дівчина“.

Рекорд найшвидшого часу на 100-метрівці серед жінок залишається 10,49 секунди, встановлений Флоренс Гріффіт Джойнер у 1988 році.

Раніше спортсменка відкрито говорила про підтримку її партнерки, зазначаючи, що партнерка допомогла спортсменці прийняти рішення пофарбувати волосся в яскраво-помаранчевий колір для відбіркових змагань до Олімпіади-2021 в Токіо.

“Моя дівчина фактично вибрала мій колір, – сказала вона тоді.

Раніше спортсменка вже повідомляла про свою бісексуальність у соціальних мережах.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією