Короткометражний фільм Елліота Пейджа “Кісточка від авокадо” увійшов в історію “Оскара”: “Ми сміємо мріяти”

Режисер Арі Зара та акторка Ґая Медейрос розповіли The Advocate, чому було важливо висвітлити транс-радість у фільмі “Кісточка від авокадо” (An Avocado Pit), що увійшов до шорт-листа премії “Оскар”.

Режисер Арі Зара та акторка Ґая Медейрос не мали наміру творити історію, коли починали працювати над фільмом “Кісточка від авокадо”, але майже три роки потому короткометражка досягла більшого, ніж будь-хто з них міг коли-небудь мріяти.

“Кісточка від авокадо” розповідає про зустріч Ларисси, трансгендерної жінки, та Клаудіо, цис – чоловіка, і про те, як їхні світи стикаються у зворушливій історії, вільній від насильства. Фільм, продюсером якого виступив Еліот Пейдж і Page Boy Productions, увійшов до шорт-листа 96-ї церемонії вручення премії “Оскар”, що робить Зара першим трансгендерним режисером, який був номінований на “Оскар” у категорії “Короткометражний ігровий повнометражний фільм”.

“У нас не було мети потрапити на “Оскар”, я не думаю, що це було навіть в нашій уяві”, – розповідає Зара в інтерв’ю The Advocate. “Ґая з Бразилії, я з Португалії. Ми обидва транс-артисти (artists), і я думаю, що, незважаючи на те, що ми дуже творчі, це не вписувалося в наш всесвіт. Тож це було, звичайно, приголомшливо. У той же час, ми відчуваємо вдячність, але я думаю, що нам також дуже страшно мріяти про таку велику мрію, а потім впасти. Але ми наважилися мріяти і будемо мріяти кожного дня до того дня, коли дізнаємося, що нас номінують”.

Зара, який також написав сценарій, сказав, що важливо висвітлити транс-радість, “тому що це теж правда”. Хоча наративи часто зосереджуються на насильстві, що впливає на спільноту, існує прийняття і надія, які, за його словами, “ми повинні побачити, щоб повірити”.

“На щастя для мене і Ґаї, це трапляється часто. Ми можемо кохати. Ми вміємо веселитися. Ми можемо відчувати справжню радість, – продовжує він. “І для нас важливо розуміти, що це теж пласт, і коли ви починаєте проходити свій перехід, це зазвичай дуже потужний момент. Ти починаєш бути собою, ти починаєш бути щасливішим”. ”

Для Медейрос, яка дебютувала як акторка у фільмі “Кісточка від авокадо”, цей фільм є універсальним посланням про ідентичність та стосунки, що виходять за межі ґендеру. Це відображено в головних героях фільму та майже не показаному зв’язку між трансгендерною жінкою та цисгендерним чоловіком.

“У центрі уваги завжди трансгендерна людина. Але ми бачимо, як цей цис-чоловік намагається керувати своїми думками, своїми почуттями щодо цієї людини, і нам потрібно подумати про ці наративи навколо транс-людини”, – пояснює вона. “Тому що це завжди екзистенційне питання, з ким ти хочеш зустрічатися, з ким ти хочеш мати стосунки, і яку людину ти хочеш мати поруч з собою”.

Вона додає: “Справа не в тілі, а в думках про те, ким ти є, ким ти хочеш бути як особистість у світі… і коли ми ставимо такі питання людям у безпечному середовищі, ці питання можуть бути якісно опрацьовані”.

Зара також вважає, що у стосунках між головними героями є значення, адже людина, яка піклується про Лариссу, є також людиною, яка за інших обставин могла б бути її “гнобителем”.

“Цей чоловік працює як архетип, що зображує людину, яка в кінцевому підсумку може бути гнобителем транс-жінки, – каже він. “Він також допомагає нам деконструювати цей архетип, тому що це як загальний образ, але не всі чоловіки однакові, не всі жінки однакові”.

Фільм “Кісточка від авокадо” доступний для перегляду на Vimeo за запитом.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією