Cпроба гомофобних депутатів латвійського Сейму заблокувати легалізацію цивільних партнерств для одностатевих пар провалилась

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

9 листопада 2023 року латвійський парламент ухвалив законопроєкт, який дозволяє одностатевим парам укласти в нотаріальному порядку реєстроване партнерство, що надає їм права, подібні до тих, які має законне подружжя. Згідно латвійського законодавства, мінімум 34 депутати Сейму Латвії можуть звернутися до президента країни з вимогою відтермінувати підпис ухваленого закону на два місяці. За цей часі ініціатори звернення повинні зібрати підписи не менше 10% від кількості всіх виборців для проведення всенародного референдуму, на якому закон може бути підтримано або відхилено — в останньому випадку, він не набуде чинності. У Сеймі відшукалося рівно 34 депутати-гомофоби, які це й зробили.

Однак, 5 січня, коли закінчився термін збору підписів за проведення референдуму, виявилося, що ініціатори змогли зібрати лише близько 35 тисяч підписів із потрібних 150 тисяч. Це наразі попередні дані, офіційні будуть оголошені 12 січня, але вже очевидно, що спроба гомофобних депутатів латвійського Сейму заблокувати легалізацію реєстрованих цивільних партнерств для одностатевих пар провалилася.

Після оголошення офіційних даних вже ніщо не заважатиме президентові країни Едґарсу Рінкевічсу (в центрі на фото) — першому у світі відкритому ґею на такій посаді та відданому другу України — підписати ухвалений парламентом закон, який після цього набуде чинності.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією