Королева Єлизавета II померла у віці 96 років

Королева Єлизавета II померла у четвер у віці 96 років. Вона була довготривалою і правлячую британською монархинею. У червні вона відзначила свій платиновий ювілей – 70-річчя на престолі. Ювілей співпав із місяцем гордості.

Єлизавета, яка стала королевою у 1952 році після смерті свого батька, короля Георга VI, останніми роками кілька разів публічно обговорювала права ЛГБТК+ та надавала спільноті підтримку, зазначає Advocate.

Хоча повноваження короля чи королеви, відомі як королівські прерогативи, зачіпають низку серйозних аспектів державного управління, більшість із них на практиці реалізується членами кабінету міністрів. Проте, за останні роки Єлизавета II оголосила в парламенті про заборону конверсійної терапії (2021), привітала з ювілеєм одну з найстаріших британських ЛГБТ-організацій (2014), посмертно помилувала математика Алана Тюрінга (2013), прийняла у палаці партнера британського посла (2004) і, звичайно ж, дала “королівську згоду” на закон про одностатеві шлюби (2013). Хоча в останньому випадку в 2016 році Daily Mail опублікувала коментар анонімного джерела, яке стверджувало, що королева була проти рівності шлюбу з релігійних міркувань, але вирішила дотримуватися нейтралітету.

У своїй промові на відкритті парламенту в 2017 році королева Єлизавета II зробила чіткий заклик для захисту геїв Великобританії та інших груп від дискримінації. У відповідь вона отримала стриману похвалу від ЛГБТ-активістів, які були розчаровані тим, що вона так і не згадала гендерної ідентичності.

Королівська родина довго уникала будь-яких заяв з приводу прав ЛГБТ – лише 2015 року, коли принц Вільям став першим претендентом на британський престол, він рішуче засудив гомофобію.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією