Колишня дружина Фредді Мерк’юрі отримає мільйонну спадщину після продажу каталогу Queen

Мері Остін отримує 187,5 мільйонів фунтів стерлінгів після продажу музичної спадщини Queen

Колишня “дружина” Фредді Мерк’юрі, Мері Остін, отримає ще одну багатомільйонну спадщину після рекордного продажу музичного каталогу Queen за 1 мільярд фунтів стерлінгів.

Про це пише видання Daily Мail.

Мері, 73 роки, була жінкою, яка завоювала серце рок-легенди Фредді та з 1991 року була спадкоємицею його майна. За інформацією The Sun, Мері тепер отримає 187,5 мільйонів фунтів стерлінгів після підписання угоди з Sony.

Вона також отримує 18,75% доходів від Queen Productions, яка контролює каталог та виплачує гроші живим учасникам групи: Роджеру Тейлору, Джону Дікону та Браяну Мею.

Мері не підтримує регулярного зв’язку з учасниками гурту, але є однією з опікунок благодійного фонду Mercury Phoenix Trust, створеного на честь Фредді. За повідомленнями, після отримання цієї виплати, Мері увійде до Топ-100 найбагатших жінок Великої Британії.

Мері та Фредді познайомилися у 1970 році, коли він був молодим музикантом, який переїхав до Лондона шість років тому з Занзібару. Пара разом жила і заручилася у 1973 році, але через три роки Фредді зізнався їй, що він гей.

Мері та Фредді ніколи не укладали шлюб, але він називав її своєю “дружиною” навіть після того, як зізнався у своїй справжній орієнтації, що закінчило їхні романтичні стосунки.

У рідкісному інтерв’ю Мері згадувала:“Він сказав: “Я думаю, що я бісексуал”. Я відповіла: “Я думаю, ти гей”. І більше нічого не було сказано. Ми просто обійнялися”. Мері та Фредді залишалися найближчими друзями протягом усього його життя.

Гурт Queen нібито продав свій знаковий музичний каталог хітів за колосальні 1 мільярд фунтів стерлінгів після тендерної війни. За інформацією The Sun, виживші учасники гурту та спадкоємці Фредді уклали угоду з Sony Music, що більш ніж удвічі перевищує рекорд, встановлений Брюсом Спрінгстіном, який продав права на свою музику за 393 мільйони фунтів у 2021 році.

Видання повідомляє, що Sony тепер володіє усіма хітами гурту, включаючи “Bohemian Rhapsody”, “Don’t Stop Me Now” та “I Want To Break Free”. Але на відміну від Спрінгстіна та Боба Ділана, які продали свої власні каталоги за 315 мільйонів фунтів, гурт збереже права на виконання своєї музики наживо.

Засновники гурту Браян Мей, 75 років, та Роджер Тейлор, 74 роки, продовжують турне з Адамом Ламбертом, 42 роки, як новим фронтменом після смерті Фредді у 1991 році. Басист Джон Дікон, 72 роки, завершив музичну кар’єру у 1997 році.

Угода також включає доходи від продажу мерчандайзу, гроші, отримані від біографічного фільму 2018 року “Bohemian Rhapsody”, та будь-які інші майбутні проєкти та ліцензійні угоди.

У Північній Америці права на музику Queen належать Disney Music Group. Проте гурт зберігає глобальні права через Queen Productions Ltd, яка у 2021 році отримала 39 мільйонів фунтів стерлінгів у вигляді роялті.

Інвестори розглядають музичні каталоги як акції компаній, що приносять дивіденди. Оцінка каталогу Queen у 1 мільярд фунтів стерлінгів базується на очікуваних річних доходах інвестора протягом наступних десятиліть.

Перед цими повідомленнями Гай Блейк, провідний адвокат музичної індустрії, який працював над придбанням каталогів, сказав DailyMail.com раніше цього року, що угода з Queen буде “сейсмічною”.

“Загалом, я не бачу проблем з тим, щоб ця сума [1,2 мільярда фунтів стерлінгів] була точною, я думаю, що в цьому є певна частка правди”, — сказав Блейк, керуючий партнер Granderson Des Rochers. “Немає багато каталогів, подібних до Queen”.

У епоху стрімінгу оцінка каталогів також значною мірою залежить від метрики, яка називається “одиницями споживання альбомів”, яка поєднує стріми та завантаження для оцінки еквівалентної кількості продажів альбомів. За галузевими стандартами, один продаж альбому еквівалентний приблизно 1500 стрімам пісень. За даними Luminate, що були оприлюднені Billboard, у США споживання альбомів Queen становило 25,9 мільйонів з 1991 по 2017 рік, а потім зросло до 3,58 мільйонів у 2019 році після виходу фільму “Bohemian Rhapsody”.

Популярність фільму та продовження ротації хітів Queen десятиліттями після їх виходу допомогли гурту завоювати легіон молодих шанувальників – що також підвищило вартість їх каталогу.

“Queen знайшли набагато молодшу аудиторію. І це унікально для каталогу спадщини”, — сказав Блейк. “Я не знаю, чи багато рок-гуртів можуть сказати, що вони популярні серед людей до 30 років, як Queen зараз. Є щось унікальне у багатьох їхніх піснях, які постійно повертаються, покоління за поколінням”.

Нагадаємо, Sotheby’s виставив на аукціон 1400 речей легендарного Фредді Мерк’юрі та оголосив у прес-релізі неймовірну суму аукціону.  Серед предметів, що пішли з молотка, були рояль Yahama від Mercury та срібна гребінець для вусів Tiffany & Co. Гребінець було продано за 189 000 доларів США, що значно перевищило попередню аукціонну оцінку від 500 до 750 доларів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар