Книги про ЛГБТК-спільноту, які варто прочитати

Книги у цій добірці мають на меті пролити світло та прояснити важливі історичні моменти, які сформували сучасний рух за права ЛГБТК-спільноти. Хоча шлях кожної людини розгортається по-різному, ці історії демонструють різноманітні переживання тих, хто зіштовхнувся з питанням ґендерної ідентичності.

The Gay Revolution: The Story of the Struggle

Ця книга — ґрунтовний вступ до історії рухів за громадянські права членів ЛГБТК-спільноти. Вона описує боротьбу сексуальних меншин за визнання із 1950-х років до наших днів, використовуючи компіляцію просвітницьких інтерв’ю з політиками, військовими чиновниками та членами громади.

When We Rise: My Life in the Movement

Ця напівавтобіографічна книга розповідає про американського активіста Кліва Джонса, який досліджує свою ідентичність як гей в 1950-х роках, розвиває спільноту та рух за права через свого наставника Гарві Мілка, і справляється з нищівними наслідками епідемії СНІДу.

Transgender Warriors: Making History from Joan of Arc to Dennis Rodman

У цій книзі активіст і письменник Леслі Файнберг заглиблюється в історію, щоб виявити гендерно-неконформних і трансґендерних осіб, яких традиційні історичні розповіді часто ігнорували або неправильно представляли суспільству. Transgender Warriors стала однією з основних робіт в ґендерних дослідженнях, а також відіграла важливу роль у розповсюдженні інформації поміж широкої аудиторії.

Transgender History: The Roots of Today’s Revolution

Сьюзен Страйкер описує історію трансґендерів, починаючи з 20-го століття і до сьогодні. Від спільнот транссексуалів у період після Другої світової війни до трансрадикалізму й соціальних змін у 1960-х і 1970-х роках і ґендерних проблем, які стали поширеними в 1990-х і 2000-х роках — авторка детально описує найважливіші події, людей та зміни для трансспільнот у США.

Queer: A Graphic History

Ця книга критично досліджує концепції ґендеру та сексуального вираження у форматі графічного роману. У своїй роботі автори використовують історичний та соціологічний підхід до розкриття популярних норм політики ідентичності, інклюзії, ґендерних ролей, ґендерного вираження та багато іншого — і все це за допомогою коміксів.

Stand by Me: The Forgotten History of Gay Liberation

У книзі Stand By Me історик Джим Даунс описує десятиліття ЛГБТК-активізму: від заворушень у Стоунволлі до часто забутих діячів, які започаткували рух за права геїв. Через цю багату історичну перспективу Даунс ілюструє складність бути членом ЛГБТК-спільноти у Сполучених Штатах. Stand by Me визнає нюанси ґендерної ідентичності, стверджуючи, що спільнота справедливо бажає того, що багато гетеросексуальних людей вважають належним — базової людської гідності та права бути в безпеці і прийнятому в суспільстві.

The Stonewall Reader

Заворушення в Стоунволлі були ключовим моментом в історії квір-політики. Коли 28 червня 1969 року поліційний рейд у дайв-барі Нью-Йорка перетворився на три ночі непокори з боку ЛГБТК-спільноти, розчарованої жорстокістю поліції та суспільним утиском. Ця книга розповідає про одну з найважливіших подій, яка визначила подальший розвиток руху за права ЛГБТК-спільноти.

Good as You

Good as You — це книга про досягнення ЛГБК-спільноти та радикальні зміни у суспільстві Великобританії, розказана крізь призму попкультури та власну історію журналіста Пола Флінна про зростання геєм в Манчестері у 1980-х роках. Good as You — це гей-культура, як її відчувають та проживають у клубах, пабах і домах Британії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією