Клініка репродуктивної медицини, орієнтована на транс*персон, відкриється у 2024 році у США

Навесні 2024 року в Піттсбурзі, штат Пенсильванія, відкриється клініка репродуктивного здоров’я, орієнтована на трансгендерних клієнтів.

Клініка пропонуватиме своїм клієнтам стандартні послуги з лікування безпліддя, такі як донорство сперми та яйцеклітин, сурогатне материнство, екстракорпоральне запліднення, гормональна терапія, а також певні гендерно-підтверджуючі операції.

Заснований Центром репродуктивного здоров’я Аллегейні (ARHC) та Mate Fertility, цей заклад має на меті запропонувати послуги з лікування безпліддя для транс- та небінарних людей за частину вартості інших клінік з лікування безпліддя, прагнучи підвищити безпеку та покращити доступ до цих послуг.

Говорячи в інтерв’ю Philadelphia Gay News про нове захоплююче підприємство, акушерка-гінекологиня Шейла Рамгопал сказала:

“Для багатьох наших клієнтів було дуже важко отримати доступ до цих послуг, як з точки зору доступності, так і з точки зору безпеки.

Навіть елементарне – піти в місце, де вони почуваються в безпеці і відчувають себе в інклюзивній спільноті, тому що багато постачальників послуг не відображають ці спільноти”.

Доктор Рамгопал, яка надає гендерно-орієнтовану допомогу з 2015 року, зазначила, що багато клінік з лікування безпліддя “дуже пристосовані, скажімо так, для заможних білих жінок і гетеросексуальних пар“.

Вона продовжила:

“Наша мета – зробити цю програму максимально доступною для людей, незалежно від того, звідки ви походите і яке у вас фінансове становище.

Ми знаємо, що коли ми зосереджуємось на людей, які не можуть [отримати] доступ до цих послуг, всі отримують найкращий догляд”.

Клініка також сподівається запропонувати своїм клієнтам більше інформації про репродуктивне здоров’я транс*персон.

Як пояснила генеральна директорка Mate Fertility Трейсі Кін:

“Є багато різних речей, про які люди не знають.

Я думаю, що зараз у цій галузі є кілька справжніх світочів, які роблять хорошу роботу, забезпечуючи більший доступ до якісної інформації. Ми дійсно хочемо бути тим маяком для людей, де вони можуть отримати інформацію, яка підходить саме їм”.

У 2018 році австралійське опитування про сексуальне здоров’я транс*персон виявило, що менше половини його учасників мали інформацію про репродуктивне здоров’я та можливості збереження фертильності – багато з них пройшли певну форму гормональної або хірургічної трансформації.

Кілька років тому Кін вирішила об’єднати зусилля з д-ром Рамгопалом після того, як вони зблизилися через спільну цінність тілесної автономії та інтерес до допомоги пацієнтам у спільнотах BIPOC та ЛГБТК+.

Докторка Рамгопал сказала, що прогалина, яку вони побачили в доступі до послуг, що пропонуються різним клієнтам з проблемами безпліддя, спонукала їх запитати, як вони можуть “адаптувати нашу допомогу, щоб служити кожній людині або кожній парі для надання послуг, яких вони потребують, і нормалізувати це в цій моделі штучної репродуктивної допомоги“.

Кін додала: “Це майже комічно, наскільки ми довіряємо лікарям, коли це дуже лінійний, академічний підхід до освіти, який не особливо враховує деякі більш м’які речі.

“Я думаю, що в міру того, як ми прогресуємо, бізнес-моделі говорять про те, що насправді нам потрібно вести ці розмови, тому що мова йде про належне лікування і турботу про людей“.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією