Католицький єпископ благословив транс-чоловіка – відлюдника

Католицький відлюдник відкрився як трансгендер, що, на його думку, може бути першим випадком у церкві. Більше того, 39-річний брат Крістіан Матсон з Кентуккі робить це з благословення свого єпископа Джона Стоу з єпархії Лексінгтона.

Як він пояснив “Релігійній новій службі” (RNS), Метсон перейшов у католицизм ще в коледжі, за чотири роки до того, як стати католиком, будучи з дитинства пресвітеріанином. Він відчув покликання служити людям, які працюють у сфері мистецтва, і звернувся за порадою до юриста-каноніста у світлі декларації Ватикану 2000 року про те, що люди, які пройшли “зміну статі“, не мають права “одружуватися, бути висвяченими у священство або вступати в релігійне життя“. Адвокат запропонував Матсону дослідити роль єпархіального відлюдника – мирянина, незалежно від статі, який дає обітниці послуху, бідності і цнотливості безпосередньо єпархіальному єпископу і веде переважно усамітнене молитовне життя.

Матсону сказали, що виконання цієї ролі не повинно бути проблемою, “якщо є єпископ, який прийме вас, тому що немає ніякого розрізнення за статтю, і ви не перебуваєте в спільноті – ви самі по собі“, – згадує він.

Проте Матсону знадобилися роки, щоб знайти єпископа, який би його прийняв. Тоді, у 2020 році, друг запропонував йому звернутися до Стоу, який, згідно з RNS, став провідним захисником толерантності до ЛГБТК+ в церкві.

Стоу негайно відповів на лист Матсона від 2020 року, в якому той визнав себе трансгендером.

“Це було величезним полегшенням, – сказав Метсон. “Я був у сльозах. Я відчув, як відроджується моя надія”.

“Моя готовність бути відкритим для нього пояснюється тим, що це щира людина, яка шукає спосіб послужити Церкві, – сказав Стоу в інтерв’ю RNS. “Відлюдництво – це рідко використовувана форма релігійного життя… але це можуть бути як чоловіки, так і жінки. Оскільки тут немає прагнення до священства або участі в таїнственному служінні, і оскільки відлюдництво є відносно тихим і усамітненим типом покликання, я не бачив ніякої шкоди в тому, щоб дозволити йому жити цим покликанням”.

Метсон переїхав до Кентуккі і склав свої перші обіти в 2022 році, поновив їх наступного року, але залишив при собі те, що він називає своєю “медичною історією”.

Однак за цей час його все більше турбували як спроби демонізувати транс-людей і обмежити їхні права в законодавчих органах США, так і публічні заяви Католицької Церкви щодо транс-людей.

“У церкві раптово стало набагато складніше бути трансгендером”, – сказав Матсон.

“Документи на рівні Ватикану, які виходили на цю тему, взагалі не були пов’язані з наукою”, – додав він.

Зустріч з молодим транс- і небінарним католиком, який сказав Мейсону, що вони відчувають, що їм немає місця в церкві, підштовхнула його до серйозних роздумів про публічний камінґ-аут. Зрештою, він вирішив, що зробить своє “розкриття” на П’ятидесятницю, те саме свято, на яке він був хрещений багато років тому, і яке цього року припадає на неділю, 19 травня.

“Я не можу стояти осторонь і дозволяти цьому хибному і, часом, злочинно неосвіченому розумінню того, що означає бути трансгендером, продовжувати завдавати болю людям, – сказав він про анти-транс-риторику, що лунає з боку церкви. “Якщо я нічого не скажу і дозволю церкві продовжувати приймати рішення, засновані на невірній інформації, то я не служу церкві”.

Підтримуючи “викриття” Матсона, Стоу визнав, що в церкві можуть бути люди, які захочуть, щоб Матсона усунули. “Якщо мені скажуть про це вищі інстанції, тоді мені доведеться мати справу з цим в той час”.

“У мене немає прихованих цілей, я просто хочу служити церкві, – сказав Метсон. “Люди можуть вірити в це чи ні”.

Католики, за його словами, повинні “мати справу” з транс-людьми всередині церкви, “тому що Бог покликав нас в цю церкву”.

“Це не ваша церква, щоб виганяти нас звідти, – додав він. “Це Божа Церква, і Бог покликав нас і прийняв нас до неї”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар