Капітан Саґі Ґола, 30 років: вбитий за 13 днів до весілля зі своїм хлопцем

Капітан запасу армії Ізраїлю Саґі Ґолан і його партнер Омер Огана мали одружитися 20 жовтня. Вранці суботи 7 жовтня вони прокинулися у своїй квартирі в місті Герцлія та ввімкнули радіо, щоби послухати ранкові новини, передає Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Ґолан не встав, а вискочив з ліжка, розповів Огана новинам Channel 12. Навіть попри те, що ніхто не наказував йому з’явитися на службу, «Він схопив уніформу, почистив зуби, і за кілька хвилин ми були біля вхідних дверей. Він поцілував мене в губи і сказав, [що повернеться] “менш ніж за тиждень”».

30-річний Голан, родом із міста Раанана, загинув у суботу ввечері, очолюючи свій підрозділ під час сутички з терористами ГАМАС у кібуці Бе’ері на кордоні з сектором Газа. Замість весілля, запрошений популярний в Ізраїлі співак Іврі Лідер, відкритий гей, виконав пісню на похоронах Саґі Ґолана, а білі квіти бавовни, приготовані для весільних столів, прикрасили похоронний вінок.

«Офіцерові, який прийшов до [матері Ґолана] Еті повідомити про загибель Саґі, не сподобалося, що там є якийсь партнер. Він відкрито дав це зрозуміти. У всіх документах, які нам давали підписувати, не було графи для чоловіка. Усі мої запити відхиляли і казали, що я повинен звертатися через його батьків. Я дуже розлютився. Я його любив, але я для них ніхто — і він, виходить, ніхто», — гірко розповів Омер, партнер капітана Саґі Ґолана.

Згідно законів Ізраїлю неможливо зареєструвати шлюби між євреями та не-євреями або між особами однієї статі, але держава визнає такі шлюби, зареєстровані за кордоном (зараз це можна зробити навіть через Інтернет), нарівні зі шлюбами, укладеними згідно ізраїльського законодавства. Альтернативою цьому є проживання у незареєстрованому цивільному партнерстві, яке потрібно задекларувати у нотаріальному порядку та доводити його фактичну наявність при звертанні до державних органів — права партнерів у такому випадку дещо обмежені, порівняно з законним подружжям, а користування ними суттєво ускладнено.

У відповідь на звернення спікера Кнесета Аміра Огани, міністр оборони Йоав Ґалант заявив, що «моральний обов’язок Ізраїлю перед сім’ями загиблих величезний, незалежно від їхнього віросповідання, національності чи сексуальної орієнтації». Ґалант запевнив, що Міністерство оборони на практиці інтерпретує «Закон про сім’ї загиблих солдатів» таким чином, що він поширюється на одностатеві пари. Інший представник Міністерства оборони Ізраїлю пояснив, що офіцер, який повідомляв батькам капітана Ґолана про загибель їхнього сина, діяв відповідно інструкції, просто небіжчик ще не встиг зареєструвати свій шлюб або повідомити про наявність у нього постійного сімейного партнера.

На фото: Саґі Ґолан (зліва) обіймає свого партнера Омера Огану.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар