Із 2024 року в Токіо скасовують гендерні квоти для вступу до державних шкіл

Із 2024 року в загальноосвітніх школах Токіо скасовують можливість вступу за гендерною квотою. Гендерні квоти – спосіб забезпечення представництва жінок у різних сферах, відповідно до якого правовим чином відводиться певна частина місць, наприклад, для дівчат у школах.

Про це повідомляє японське інформаційне агентство Kyodo, передає Zmina.

Рада освіти Токіо – остання в Японії, яка досі використовує квоту для рівного гендерного співвідношення школярів. Прохідний бал для дівчат і хлопців був різним.

У 2021 році столична рада освіти вирішила переглянути використання гендерних квот для шкіл, поетапно в наступні роки впроваджуючи нову негендерну систему. Так, 10% учнів, зарахованих 2022 навчального року, та 20% учнів, зарахованих у 2023 році, вступили до шкіл за рейтинговою системою. Навчальний рік у Японії зазвичай починається у квітні.

Із 2024 року дітей до школи набиратимуть тільки за рейтингом на основі оцінок.

В анкеті дітей не запитуватимуть про їхню стать. За винятком Токіо, усі інші японські шкільні ради з 2021 року не вимагали від учнів зазначати стать у вступних анкетах. Багато школярів, які ідентифікують себе як трансгендерні чи небінарні, скаржилися на стрес, коли їх примушували вказувати стать, яка була зазначена в їхніх документах від народження.

Нагадаємо, що в липні Верховний суд Японії постановив, що обмеження трансгендерних жінок у користуванні жіночими вбиральнями на робочих місцях є неприйнятним та протизаконним. Це перше рішення суду вищої інстанції щодо використання ванних кімнат ЛГБТ-людьми.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією