Індія ще на крок ближче до рівних громадянських прав

В Індії незабаром може відбутися історичний перелом у цивільних правах для всіх ЛГБТК+ представників країни.

Наразі Верховний суд розглядає питання про можливість укладення одностатевих шлюбів. Однак уряд Індії не підтримує таку ініціативу, вважаючи її такою, що суперечить релігійним і соціальним цінностям країни.

Для підтримки своєї позиції уряд на чолі з прем’єр-міністром Нарендрою Моді подав до Вищого Суду свої свідчення, в яких заявляється, що наразі офіційний шлюб можна укладати тільки між біологічними чоловіком і жінкою. В уряді вважають, що будь-яка інша форма шлюбу суперечитиме релігійним цінностям і може завдати шкоди інтересам громадян.

Адвокати та активісти подали до Вищого Суду десятки петицій у рамках колективного позову. У них вони виступають за право ЛГБТК+ людей укладати шлюб і мати рівні права перед законом. Хоча таке рішення може завдати серйозного удару по консервативних суспільних цінностях, воно відкриє можливість встановлення цивільних прав для всіх людей незалежно від їхньої сексуальної орієнтації.

Розгляд питання про законність одностатевих шлюбів є найсерйознішим викликом Індії щодо прав ЛГБТК+ людей від моменту, як Верховному Суду вдалося скасувати закон про криміналізацію квір людей у 2018 році.

Водночас серед жителів країни існує суспільне розуміння, що на цьому шляху квір-людям доведеться багато чого подолати, і одностатеві шлюби досі не приймаються на соціальному рівні. Найімовірніше, цього разу буде програно.

Розгляд питання про законність одностатевих шлюбів охоплює не тільки можливість укладення шлюбу, а й право одностатевих пар на всиновлення та права на захист і рівність перед законом, за які вже виступали адвокати й активісти. Залишається сподіватися на те, що Верховний Суд зуміє ухвалити рішення, яке відповідатиме сучасним громадянським свободам і встановити в Індії новий етап для прав квір людей.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією