Гватемала просить учасників ЛГБТ-маршу мати “хороші манери” після спроби заборонити захід

Верховний суд Гватемали у п’ятницю ухвалив рішення, в якому закликав до “хороших манер” та захисту моральних цінностей під час цьогорічного щорічного ЛГБТ-прайду, після того, як адвокат намагався заборонити марш і не допустити дітей до участі в ньому.

Гватемала, переважно католицька країна з населенням близько 17 мільйонів чоловік, є однією з країн Латинської Америки, яка юридично не визнає одностатеві шлюби або цивільні союзи.

Вирішивши, що марш може відбутися, конституційний суд Гватемали видав постанову, в якій закликав учасників параду до мирного протесту і закликав до “захисту духовних і моральних суспільних цінностей, особливо у випадку з дітьми і підлітками“.

Роберто Антоніо Кано, адвокат, який домагався заборони маршу, стверджував, що парад “містить аморальні, сексуальні, розпусні сцени, що суперечать моральному і цілісному розвитку дітей“.

Організатори маршу заявили, що рішення суду стигматизує і дискримінує сексуальне розмаїття.

“Парад готовий, і ми не піддамося на спроби залякування, – заявили в комітеті організаторів у Х. – Це мирна, громадянська і громадська демонстрація, де різні люди об’єднані святкуванням того, ким ми є”.

У 2022 році Конгрес Гватемали намагався ухвалити закон, який би криміналізував одностатеві союзи та збільшив тюремні терміни для жінок, які роблять аборти, але його було відкладено, коли консервативний колишній президент Алехандро Джамматтей пригрозив накласти на нього вето, заявивши, що це порушить конституцію та міжнародні угоди.

Чинний президент Бернардо Аревало під час своєї передвиборчої кампанії минулого року заявив, що, хоча він не планує просувати одностатеві шлюби, він буде працювати над тим, щоб запобігти дискримінації людей за їх сексуальну орієнтацію.

Пізніше в п’ятницю уряд опублікував заяву, в якій заявив, що буде захищати міжнародні та конституційні права, в тому числі право на мирні демонстрації.

“Ми закликаємо всі державні установи не обмежувати, не обмежувати і не применшувати їх”, – йдеться в заяві.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар