“Господарі чемпіонату світу – гомофоби”. Британський активіст вийшов на протест у Катарі та був затриманий

Подібну акцію Тетчел влаштовував і перед чемпіонатом світу в росії чотири роки тому.

Британський активіст Пітер Тетчел був затриманий у Катарі після одиночного пікету проти порушення прав ЛГБТ+ людей у країні, яка в листопаді й грудні прийматиме чоловічий чемпіонат світу-2022 з футболу. Про це Тетчел повідомив на своїх сторінках у соцмережах.

Гомосексуальні стосунки наразі криміналізовані в Катарі, що є однією з причин, чому вибір місця проведення мундіалю критикують правозахисні організації та низка футболістів і вболівальників.

Тетчел вийшов на акцію біля Національного музею Катару в Досі, назвавши це “першим в історії ЛГБТ+ протестом у Катарі”. Він стояв із плакатом, на якому було написано: “Катар арештовує, ув’язнює та схиляє ЛГБТ+ людей до “конверсійної терапії”“. На сторінці британця у Twitter з’явилося фото з протесту з підписом: “Господарі чемпіонату світу – гомофоби”.

Невдовзі Тетчела затримала поліція. Як повідомляє Reuters, до нього підійшли правоохоронці: один у формі та ще троє “в цивільному”. Вони переговорили з ним та попросили сховати плакат. Також поліціянти сфотографували паспорт та інші документи Тетчела й чоловіка, що його супроводжував.

Пізніше британець повідомив, що його відпустили і він прямує до аеропорту.

“Я вийшов на протест на головній вулиці біля Національного музею Катару та пробув там упродовж 35 хвилин, допоки не з’явилися правоохоронці, – розповів Тетчел у відеозверненні. – Мене заарештували та утримували 49 хвилин. Мене допитували про те, звідки я та куди планував рухатися далі. Але тепер мене відпустили. Та найголовніше, що цей протест був заради того, аби звернути увагу на порушення прав людини в Катарі. Я підтримую сміливих катарських правозахисників, які не можуть висловити свою точку зору через страх арешту, в’язниці або навіть тортур. Вони справжні герої”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією