ФІФА розглядає дозвіл капітанських пов’язок “One Love” на жіночому ЧС-2023. На чоловічому турнірі у Катарі їх заборонили

Рішення приймуть перед початком світової першості серед жінок, повідомляє Суспільне.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) розглядає дозвіл капітанських пов’язок з написом “One Love” на чемпіонаті світу-2023 серед жінок. Про це заявив президент організації Джанні Інфантіно.

Капітанські пов’язки “One Love” на чоловічому ЧС-2022 планували використовувати вісім збірних на знак підтримки ЛГБТ-спільноти. Однак ФІФА заборонила грати з ними у Катарі, де одностатеві відносини заборонені законом.

Рішення Міжнародної федерації футболу щодо акції “One Love” у Катарі викликало реакцію у футболістів та деяких футбольних асоціацій. Серед останніх – Данія, яка через незгоду з політикою ФІФА розглядала припинення членства у федерації.

Джанні Інфантіно розповів, що ФІФА готова переглянути своє відношення стосовно капітанських пов’язок з написами “One Love”. Очільник Міжнародної федерації футболу зазначив, що остаточне рішення має з’явитись до початку жіночого ЧС-2023.

“Думаю, що ми отримали урок у Катарі. Цього разу спробуємо зробити краще і шукатимемо діалог з усіма залученими сторонами – капітанками, федераціями, гравчинями, ФІФА та з усім світом. Хочемо зафіксувати різні чутливі моменти, щоб пояснити, обмінятися думками і подивитися, що можна зробити для того, щоб висловити позицію, цінності або будь-які почуття, не завдаючи нікому іншому шкоди”, – сказав Інфантіно.

Жіноча світова першість 2023 року відбудеться з 20 липня по 20 серпня у Австралії та Новій Зеландії. Турніру передують різні акції футболісток на підтримку ЛГБТ-спільноти. Серед них – капітанка збірної Англії Лія Вільямсон, яка грала у пов’язці “One Love” на нещодавньому товариському турнірі, який проходив не під егідою ФІФА.

Окрім того, гравчиня “Челсі” Сем Керр грала в пов’язці на підтримку прав ЛГБТ+ на Кубку націй. На цьому турнірі збірна Австралії виступала у формі з веселковими номерами, адже він припадав на Sydney WorldPride.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією