Фестиваль гордості в Блаунті, штат Теннессі, подвоїв відвідуваність після загрози “анти-драг” закону

За кілька днів до проведення щорічного прайд-фестивалю в окрузі Блаунт, штат Теннессі, місцевий окружний прокурор опублікував лист, у якому погрожував переслідувати організаторів заходу за неіснуючим анти-драг законом. У ці вихідні фестиваль пройшов за розкладом – і його відвідуваність у 2022 році зросла більш ніж удвічі порівняно з попереднім роком.

Блаунт Прайд – це щорічне свято ЛГБТК+ у Мерівіллі, що пропонує музику, мистецтво, драг-перформанси та ресурси для спільноти. Але цього року фестиваль опинився під юридичною загрозою минулого тижня, коли окружний прокурор округу Блаунт Райан Десмонд попередив, що переслідуватиме організаторів, якщо вони порушать недовготривалий анти-драг закон.

Після поданого в останню хвилину позову від Американського союзу громадянських свобод і рішення федерального судді, фестиваль пройшов, як і планувалося, з більш ніж удвічі більшою кількістю відвідувачів, ніж минулого року.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Blount Pride (@blount_pride)

У березні в штаті Теннессі був прийнятий Закон про розваги для дорослих – закон, спрямований на боротьбу з драг-перформансами. Закон класифікував драг перформанси як “розважальне кабаре для дорослих” і заборонив “чоловічим і жіночим імітаторам” виступати в публічних місцях або місцях, де їх можуть побачити неповнолітні.

Критики назвали закон надто широким, антигейським і таким, що порушує права жителів штату Теннессі, передбачені Першою поправкою до Конституції. Федеральний суддя погодився з ними в остаточному підсумку і в червні цього року видав постійну судову заборону проти цього закону, написавши, що “AEA був прийнятий з неприпустимою метою обмеження свободи слова, захищеної Конституцією”, і що його формулювання є “неконституційно розпливчастими і суттєво надмірно широкими”.

Влада штату Теннессі оскаржила це рішення. Генеральний прокурор штату Теннессі Джонатан Скрметті подав апеляцію і стверджує, що закон залишається чинним на всій території Теннессі, окрім округу Шелбі. Десмонд, окружний прокурор округу Блаунт, вказав на цей аргумент минулого тижня, коли написав листа місцевим законодавцям та організаторам Блаунт Прайду, попередивши, що він може порушити кримінальну справу, якщо Блаунт Прайд прийме драг перформерів.

Місцева поліція попередила про можливі судові переслідування за драг-шоу і навіть повідомила президента коледжу Мерівілля (де мав відбутися прайд), що йому і керівництву коледжу можуть бути пред’явлені звинувачення.

Наступного дня після листа Десмонда Американський союз громадянських свобод подав на нього до суду від імені Блаунт Прайд і драг артиста, який мав виступати на заході. У п’ятницю федеральний суддя виніс рішення на користь фестивалю, заборонивши Десмонду і поліції вживати заходів проти “Блаунт Прайду”.

Навіть без загрози судового переслідування Blount Pride все одно зіткнувся з протидією з боку анти-ЛГБТ демонстрантів, які стояли за межами заходу. На відеозаписах видно, як демонстранти розмахують антигейськими плакатами і тримають великий дерев’яний хрест.

Усередині заходу, однак, відвідуваність була на висоті. Організатори Блаунт Прайду повідомили WATE, що відвідуваність збільшилася більш ніж удвічі порівняно з минулим роком.

Принаймні один з цих учасників подорожував через всю країну заради заходу. Представниця штату Монтана Зої Зефір, яка є транс*людиною, сказала, що вирішила відвідати Блаунт Прайд після того, як дізналася про лист Десмонда минулого тижня.

“Коли ви приходите на подібні заходи, ви не бачите людей, які повертаються в шафу і ховаються. Ви не бачите людей, які бояться бути самими собою, – сказала Зефір в інтерв’ю WATE.

Ви приходите на ці заходи і кажете:

“Ви можете робити багато речей в законі, але ви не змусите мене відректися від того, хто я є, і не змусите мене боятися. Я буду стояти тут і святкувати своє існування з моєю громадою”, і це те, що ми бачимо сьогодні тут, і те, що я був благословенний бачити по всій країні”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією