Ердоган звинуватив Євробачення у “загрозі сім’ї

Президент Туреччини розкритикував пісенний конкурс “Євробачення”, звинувативши щорічний захід у тому, що він нібито заохочує “гендерну нейтралізацію” і загрожує традиційній сім’ї.

У промові після засідання кабінету міністрів Реджеп Таїп Ердоган назвав учасників конкурсу “троянськими конями соціальної корупції” і заявив, що його уряд мав рацію, відсторонивши Туреччину від участі в загальноєвропейському поп-конкурсі з 2012 року.

Це був очевидний натяк на швейцарських співаків Немо, яки виграли 68-й пісенний конкурс Євробачення на початку цього місяця з піснею “The Code”, оперною поп-реп-одою про шлях співаків до прийняття негендерної ідентичності. 24-річні співаки стали першими небінарними переможцемями конкурсу, який вже давно сприймається ЛГБТ-спільнотою як безпечний притулок.

Коментарі Ердогана, схоже, були відсиланням до цьогорічних переможців, швейцарських співаків Немо, які є небінарним. Фотографія: Тобіас Шварц/AFP/Getty Images

На таких заходах стало неможливо зустріти нормальну людину“, – сказав Ердоган, чия правляча партія “Справедливість і розвиток” має коріння в ісламському русі Туреччини і чий уряд в останні роки став менш толерантним до прав ЛГБТК.

“Ми розуміємо, що прийняли правильне рішення, тримаючи Туреччину подалі від цього ганебного змагання протягом останніх 12 років”, – сказав він.

У понеділок Ердоган також засудив серйозне зниження народжуваності в Туреччині як “екзистенційну загрозу” і “катастрофу” для країни.

Минулого тижня Державний статистичний інститут Туреччини оголосив, що народжуваність в країні в 2023 році впала до 1,51 дитини на жінку.

Турецький лідер вже давно закликає сім’ї мати щонайменше трьох дітей.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар