Elle Угорщина розмістив татусів-геїв на обкладинці, рішуче кинувши виклик урядовій анти-ЛГБТК+ політиці

Угорська версія журналу Elle розмістила на обкладинці пару татусів-геїв та їхню дитину, що є зухвалим кроком на тлі погіршення ситуації з рівністю ЛГБТК+ в країні.

Пара, угорський ресторатор Губерт Хлаткі Шліхтер та його чоловік-нейрохірург Ласло Сегеді, зображені на фото, де вони ніжно цілують свою маленьку доньку Аннабель в голову.

Ділячись обкладинкою в Instagram, Elle Угорщина заявив, що має намір “сприяти прийняттю райдужних сімей” і допомогти виданню “проводити по всій країні кампанію на підтримку любові і всіх форм сім’ї”.

Далі в дописі йшлося:

“Кожна дитина заслуговує на те, щоб рости в безпечному, турботливому і сприятливому середовищі, і ніхто не може перешкодити цьому на підставі гендерної ідентичності або сексуальної орієнтації їхніх батьків”.

У цьому номері двоє батьків відкрито говорять про дискримінацію, з якою вони зіткнулися в Угорщині, зокрема, коли вони вітали на світ свою дівчинку.

У 2010 році Угорщина обрала прем’єр-міністром жорстко правого прем’єр-міністра Віктора Орбана, співзасновника і лідера партії “Фідес”. За 13 років, що минули з моменту його обрання, він запровадив численні заходи, спрямовані на обмеження рівності ЛГБТК+.

За час свого перебування при владі Орбан вніс поправки до конституції Угорщини, які визначають сім’ю як таку, що “ґрунтується на шлюбі та відносинах між батьками і дітьми, де матір’ю є жінка, а батьком – чоловік“.

Одностатеві шлюби в країні є незаконними, а закон, прийнятий у 2020 році, передбачає, що усиновлення дозволяється лише парам, які перебувають у шлюбі, що фактично забороняє одностатевим парам всиновлювати дітей.

Раніше цього року Орбан намагався запровадити закон, який дозволив би громадянам повідомляти владі про ЛГБТК+ сім’ї. Президентка країни Каталін Новак наклала вето на цей закон, що було розцінено як незвичний докір з боку відданого союзника Орбана.

Орбан також націлився на транс-спільноту. У 2020 році країна заборонила трансгендерним, небінарним та інтерсекс людям легально змінювати свій гендерний маркер, фактично стерши їх з лиця землі.

У 2021 році уряд ухвалив закон, який забороняє обговорювати теми ЛГБТК+ у школах та ЗМІ, щоб запобігти доступу неповнолітніх до квір-контенту.

Книги, які зображують ЛГБТК+ стосунки, повинні бути загорнуті у фольгу. У липні одна книгарня була оштрафована на 12 мільйонів форнітів (приблизно 27 800 фунтів стерлінгів або 35 900 доларів США) за те, що не закрила копію серії книг Аліси Осеман “Серцеїд” – за словами авторки, це її засмутило і розлютило.

Квір-молодь заслуговує на те, щоб бачити себе в літературі. Квір не є недоречним для дітей“, – написала тоді Осеман. “Надсилаю любов усім, хто бореться з цим і підтримує квір-книги“.

У той час як одностатева пара на сторінках британського чи американського журналу може здатися нешкідливою, в Угорщині це знаковий крок для позитивної репрезентації квір-людей у ЗМІ.

В Instagram розділ коментарів журналу заполонили люди, які святкують обкладинку.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Hubert Hlatky Schlichter (@huberthsch)

Вони чудові, і ви теж, бо показуєте це“, – написала угорська модель Агі Патакі.

Інша людина сказала: “Любов, єдність і щастя випромінює це фото. Ви є прикладом для наслідування, і я сподіваюся, що інші подібні пари черпають силу у вашому житті“.

Третій читач написав: “Моя надія зміцнюється, що, можливо, багато інших дітей ще можуть мати чудове життя з такими чудовими батьками, як вони. Щира, справжня любов дійсно перемагає все, любити і бути коханим від щирого серця – ось що дійсно має значення“.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією