Джеймі Лі Кертіс критикує праву гомофобію і трансфобію “в ім’я релігії

Джеймі Лі Кертіс розкритикувала ультраправих лідерів, які використовують релігію для захисту радикальної гомофобії та трансфобії, після обрання нового спікера Палати представників США Майка Джонсона.

Акторка, яка є матір’ю двох дітей, в тому числі трансгендерної доньки Рубі Гест, вийшла на сцену на щорічному гала-вечорі Out100, щоб отримати нагороду “Адвокат_ка року”, коли скористалася можливістю посадити республіканських політиків на пластунську лаву.

Кертіс безпосередньо звернулась до консервативних гіперрелігійних політичних лідерів, чий нещодавній наплив обмежувальних законопроектів проти ЛГБТК+ у США на цьому тижні викликав критику з боку Комітету з прав людини ООН.

“Я молюся, щоб гомофобія і трансфобія, яку відстоюють праві в ім’я релігії, була викрита і замовчана як помилкова любов’ю до людства, яка є центром нашої гей- і трансгендерної спільноти”, – сказав Кертіс, повідомляє Advocate.

Коментар з’явився після обрання республіканця Майка Джонсона спікером Палати представників США.

Джеймі Лі Кертіс, отримуючи нагороду Advocate Award, звернулася до своєї доньки Рубі з особливим вигуком. (Гетті)

Протягом своєї політичної кар’єри та поза нею Джонсон зробив низку глибоко тривожних заяв щодо прав ЛГБТК+, виступаючи за криміналізацію гомосексуальних стосунків, звинувачуючи гомосексуальність у падінні Римської імперії та використовуючи свою юридичну освіту для боротьби з правами одностатевих шлюбів.

Знову і знову, коли Джонсона запитували про його глибоко гомофобне минуле, він давав задній хід і наполягав на тому, що він ніколи не міг бути “людиною, що викликає ненависть” через своє християнське віросповідання.

В іншій своїй промові в четвер увечері (9 листопада) Кертіс говорила про відповідальність, яку вона несе з таким помітним профілем, і про роботу, яку вона може зробити, щоб пролити світло на маргіналізовані спільноти.

“Особливо для людей, які відчували себе прихованими все своє життя, і які мали неабияку сміливість заявити про свою правду, – сказала вона.

“Як моя прекрасна донька Рубі. Сьогодні я вшановую її відвагу”.

Майк Джонсон був обраний спікером Палати представників 25 жовтня, незважаючи на історію глибоко антигейської риторики. (Гетті)

26-річна Рубі Ґест відкрито заявила про свою трансгендерність у 2020 році, а в жовтні 2021 року вони з мамою дали інтерв’ю про свій спільний шлях.

“Як жінка, яка одужує, я дуже добре знаю, що правда зробить вас вільними. Свобода – це мета для всіх LGBTQ+IA людей”, – сказала Кертіс.

На цій ноті акторка торкнулася своєї нещодавньої полеміки, яка виникла після того, як вона висловилася про війну на Близькому Сході в соціальних мережах.

“Я також людина, а тому недосконала і суперечлива, я роблю помилки, і я намагаюся володіти ними в цей час великого конфлікту в усьому світі, де ми всі намагаємося знайти свій індивідуальний центр турботи, співчуття і допомоги, щоб ми могли використовувати наші голоси серед какофонії ненависті, яка нас оточує”, – сказала вона.

“Все моє доросле життя було присвячене допомозі важкохворим і пораненим дітям, де б вони не були, ким би вони не були, з якої б країни не походили, в яких би обставинах не опинилися і до якої б релігії не належали. Я продовжуватиму це робити, незважаючи на весь цей гнів, поділ і розкол нашого спільного співіснування”.

Джеймі Лі Кертіс регулярно використовує свій голос, щоб викривати і засуджувати трансфобію. (Гетті)

На завершення Кьортіс звернулась до присутніх з особливою промовою, присвяченою двом своїм донькам: “Як їхня мати, я зобов’язана допомагати їм і захищати їх, і я сподіваюся навчити їх, що це те, що ви робите, коли ви батьки, коли одягаєтте це і з’являєтеся з відкритим серцем, простягнутими руками і вірною метою”.

Джеймі Лі Кертіс неодноразово використовувала свою платформу для захисту транс-спільноти – особливо з тих пір, як її дочка відкрила свою трансгендерність.

За будь-якої нагоди зірку серіалу “Все, скрізь, одразу” можна побачити, як вона захищає Рубі, редакторку відеоігор – в інтерв’ю чи в соціальних мережах.

Вона так само прагне використовувати свій голос для засудження зростання ненависті до трансгендерів, виступаючи проти антитранс-законодавства та засуджуючи ненависну трансфобну риторику в мейнстрімних ЗМІ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією