Дві третини поляків підтримує введення цивільного партнерства для одностатевих пар. Результати дослідження

На замовлення видань Dziennik Gazeta Prawna та RMF FM дослідницький центр United Surveys провів опитування щодо ставлення поляків до легалізації стосунків одностатевих пар. Дані опитування показують, що 66% поляків підтримують ідею запровадження цивільних партнерства для одностатевих пар, а 50% респондентів сказали «так» для одностатевих шлюбів. Водночас 63% респондентів вважають, що одностатеві пари не повинні мати право всиновлювати дітей. Розповідаємо детальніше про результати дослідження.

Цивільне партнерство для одностатевих пар у Польщі

Під час соціологічного опитування дослідники задали 3 питання респондентам щодо одностатевих пар. Перше стосувалося того, чи повинні вони мати право укладати цивільне партнерство. Близько 66% опитаних осіб позитивно висловились щодо цієї ідеї. Протилежної думки дотримуються 26% респондентів, а 7% учасників опитування не визначилися з відповіддю.

Під час відповідей автори дослідження теж просили зазначити свої політичні погляди, а саме вказати політичну силу, яку вони підтримують. Виявилося, що серед прихильників урядущої об’єднаної коаліції (Громадянська платформа, Третій шлях і Ліві) підтримка цивільних партнерств становить аж 97%. Водночас серед прихильників опозиції (Право і справедливість та Конфедерація) лише 25% осіб висловилися «за», натомість 67% респондентів вважають, що одностатеві пари не повинні мати такої можливості.

Право на шлюб

Друге питання, яке було поставлене учасникам опитування, звучало таким чином: «Чи повинні одностатеві пари в Польщі мати право на шлюб». На це питання ствердно відповіло 50% респондентів, 41% – негативно, а 9% осіб не мали думки з цього приводу. Якщо ж говорити про політичні погляди респондентів, то переважна більшість прихильників правлячого табору відповіли ствердно (86%), в той час, як більшість прихильників опозиції відповіли «ні» – 90%.

Право всиновлювати дітей

Останнє питання в опитуванні стосувалося того, чи повинні одностатеві пари мати право всиновлювати дітей. На це питання лише 22% осіб відповіло «так», в той час, як абсолютна більшість респондентів вибрали варіант «ні» – 63%. Решта осіб (14%) не мали думки стосовно цього питання.

Так само і у попередніх питаннях, прихильники урядущої коаліції відповіли в більшості ствердно (43% – так), проте навіть серед них значна кількість осіб дала негативну відповідь (38%). Водночас прихильники опозиції майже одноголосно (93%) зазначили, що одностатеві пари не повинні мати права всиновлювати дітей.

Зауважимо, що на цей момент Польща є однією з п’яти країн-членів Європейського Союзу (разом з Болгарією, Румунією, Литвою та Словаччиною), які не дозволяють одностатевим парам офіційно оформляти свої стосунки, навіть у формі цивільного партнерства. Зауважимо, що в Україні цивільне партнерство теж не є передбачені чинним законодавством. Згідно з результатами рейтингу ILGA-Europe – асоціації організацій з прав осіб ЛГБТ+, Польща є найбільш гомофобною країною Євросоюзу. 

Дослідження було проведене компанією United Surveys на замовлення видань Dziennik Gazeta Prawna та RMF FM. Опитування відбувалося з 19 по 21 квітня 2024 року на загальнонаціональній вибірці 1 тисячі повнолітніх осіб. Дослідження проводилося методом телефонних стандартизованих інтерв’ю та заповнення онлайн анкет.

Дмитро Димидюк

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар