Дотепний спосіб боротьби з гомофобами вигадали в Єрусалимі

У вікні одного будинку з’явилося симпатичне оголошення, яке привернула увагу всієї країни

Псування райдужних прапорів ЛГБТ-громади в Єрусалимі давно перетворилося на звичне явище – їх зривають із балконів та вікон, а поліції не вдається попередити акти вандалізму. Але днями надбанням гласності став дотепний спосіб боротьби з цим явищем, який широко обговорюється в соцмережах.

У районі Бака на балконі одного будинку вивісили кольоровий прапор замість попереднього, який було зірвано невідомими. А поруч розмістили записку: “Дорогий гомофоб! Щоразу, коли ти зірвеш наш прапор, ми повісимо новий. А ще ми пожертвуємо 200 шекелів організації “Байт патуах” в Єрусалимі. Дякую тобі за внесок у ЛГБТ-громаду міста“.

Оголошення в Єрусалимі: “Дорогий гомофоб! Зірвеш цей прапор – повісимо новий і зробимо пожертву ЛГБТ-громаді” (Фото: Джеслін Розен)

Джеслін Розен, мешканка району, що зняла прапор і записку, розповіла журналістам, що була приємно здивована текстом:

“Є ж розумні люди, які написали це звернення – без агресії, по-розумному. Це було настільки чудово, що я вийняла телефон і сфотографувала” .

За словами Джеслін, вона має друзів з громади, і історія з прапором і запискою сподобалася їй зваженим підходом до проблеми.

Зазначимо, що після останніх виборів до кнесету в соцмережах почастішали повідомлення про вандалізм по відношенню до прапорів та символіки ЛГБТ-громади.

Кілька тижнів тому журналістка Шира Хадас-Накар з Єрусалиму опублікувала повідомлення, що моментально розлетілося по мережі:

“У нашому районі прапор зривали вже чотири рази. Двічі – у червні перед Парадом гордості, а потім – через місяць після нього. Ці акти вандалізму не пов’язані ні з виборами, ні з новим урядом. Люди дерються на балкони, ризикуючи життям і здоров’ям, фактично крадуть чуже майно, яким є прапор, і все це через невігластво, дурість і злобу. Я хотіла б просто нагадати їм заповідь “Не вкради”.

Активісти ЛГБТ-общини побоюються, що новий уряд заохочуватиме дії екстремістів. Нагадаємо, що Аві Маоз, голова руху Ноам та депутат від партії “Релігійний сіонізм”, вже заявив в інтерв’ю, що перевірить юридичні аспекти скасування Параду гордості. “Ви знаєте, яку шкоду цей парад завдає нам в Єрусалимі?” – Запитав Маоз ведучого програми.

Голова організації “Байт патуах” (“Відкритий дім”) Йонатан Вальфер так прокоментував ситуацію: “ЛГБТ-громада в Єрусалимі вкотре підтвердила, що ми боротимемося за Єрусалим як місто, де є місце всім і кожному. Я закликаю всіх єрусалимців придбати райдужні прапори та вивісити їх на балконах у відповідь на епідемію вандалізму та нетерпимості та підтримати нашу громаду”.

Вальфер закликав поліцію та органи правопорядку вжити заходів для припинення агресії та актів вандалізму щодо прапорів громади.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією