Демократи у США намагаються протистояти допомозі Уганді через гомофобні закони

Два ЛГБТ+ члени Конгресу США об’єднали свої зусилля, щоб заблокувати щедре фінансування владою США гомофобної африканської країни. Вашингтон активно спонсорує Уганду, в якій діють середньовічні закони, спрямовані на знищення ЛГБТ-людей.

Відкритий гей і представник Каліфорнії Роберт Гарсія представив поправку до Закону про національну оборону, що обмежує безпекову допомогу США Уганді через нещодавно ухвалений у цій країні гомофобний закон. Його ініціативу підтримала співголова Коаліції рівності Бекка Балінт із Вермонта, яка домагається того, щоб жоден американський долар не вирушив до Уганди.

У травні президент Уганди Йовері Мусевені підписав закон, що розширив кримінальне переслідування гомосексуалів. Тепер навіть за так звану “ЛГБТ-пропаганду” може загрожувати смертна кара, нагадує “Advocate”.

Поправки Гарсії зобов’язують Держдепартамент документувати і реагувати на насильство, викликане упередженням проти ЛГБТ-людей за межами США, і створювати національну стратегію із запобігання та вирішення проблем криміналізації, дискримінації та насильства щодо ЛГБТ.

Американські чиновники вважають Уганду ключовим партнером у сфері безпеки в Східній Африці. З 2011 року Департамент оборони США витратив понад 280 млн доларів на обладнання та навчання військових в Уганді. Уганда також є найбільшим одержувачем допомоги зі США для Місії Африканського союзу в Сомалі, яка обійшлася приблизно у 2,5 мільярда доларів.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією