Чорношкірі інтерсекс люди є одними з найбільш маргіналізованих. ЛГБТК+ є частиною цієї проблеми

Кенія* – темношкірій інтерсекс людині, яка також ідентифікує себе як небінарна, не звикати до знущань. Їх називали «мавпочкою» (через «африканський ніс»), «жінкою-чоловіком» та «гермафродитом» (через м’язисту статуру та надлишок волосся). Дехто навіть називав їх огидними. Вони терплять подібний досвід з дитинства.

Кенія розповіла LGBTQ Nation, що коли вони росли, їхні батьки відверто відчували до них огиду. «Однією з речей, які вони змушували мене робити, було тренування голосу, і щоразу, коли я забували говорити на вищому тоні, вони казали щось на кшталт: «Ти повинні говорити як чоловік?». Таким чином, вони все ще борються з почуттям сорому за свою інтерсекс ідентичність і за те, що вони не відповідають жіночому образу, навіть після багатьох років терапії.

Цей досвід, на жаль, не є унікальним. Дискримінація, яку пережили Кенія, до болю знайома темношкірим інтерсекс людям по всьому світу. Дискримінація темношкірих інтерсекс людей носить як особистий, так і системний характер, і про неї майже не говорять.

Гендерна одержимість

Інтерсекс люди існують так само довго, як і само людство, проте багато хто ледь знайом з цим терміном, не кажучи вже про те, що означає бути інтерсекс.

Згідно з Центром прав людини, «Інтерсекс – це загальний термін для опису людей, які народилися з природними статевими ознаками (включаючи геніталії, статеві залози і хромосомні структури), які не вписуються в типові бінарні уявлення про чоловіче або жіноче тіло». Незважаючи на те, що це генетична аномалія, за оцінками експертів, близько 1,7% населення є інтерсекс людьми.

У минулому інтерсекс називали «гермафродитизмом», що зараз вважається лайкою. Інші називали це «розладами статевого розвитку» (РСР). Хоча суспільство еволюціонувало і побачило недоліки обох термінів, все ще існує багато проблем, які стоять на шляху до щастя та успіху інтерсекс людей. Особливо це стосується темношкірих людей.

Члени чорношкірої інтерсекс спільноти зазнають знущань на основі фетишизму (упередження за етнічними ознаками), колоризму (упередження за кольором шкіри, часто щодо темношкірих людей), а також через свою інтерсекс ідентичність.

Ще однією проблемою, з якою стикаються багато темношкірих інтерсекс людей, є глибоко вкорінений сором, який вони успадкували від своїх батьків. Як показав досвід Кенії, це призводить до низької самооцінки, гендерної дисфорії та проблем з психічним здоров’ям.

Гендер і гендерні ролі глибоко вкорінені в суспільстві, але вони ще більше вкорінені в культурі чорношкірих – як африканській, так і афро-американській – через колоніалізм. Через зацикленість культури на двох статях і виконанні відповідних гендерних ролей, що зумовлено квір-фобією і страхом «не вписатися», а в деяких випадках і нарцисизмом, чорношкірі батьки можуть бути надмірно стурбовані тим, щоб їхні діти повністю відповідали сценаріям, призначеним для чоловіків і жінок. Ця турбота іноді може проявлятися у навмисному чи ненавмисному прояві відрази та сорому.

Ненависть зсередини

Загальне відчуття небезпеки в квір просторі – ще одна проблема, з якою стикаються інтерсекс люди. Незважаючи на свою очевидну приналежність до ЛГБТКІА2+, деякі інтерсекс-люди відчувають себе незахищеними та небажаними. Деякі члени ЛГБТК+ спільноти стверджують, що інтерсекс людям немає чого робити в квір просторі, якщо вони не є транс*персонами та/або не є гетеросексуалами.

Татенда*, темношкірий цисгендерний інтерсекс чоловік з деякими жіночими рисами, каже, що бути меншиною в меншині важко. «Незважаючи на те, що інтерсекс є частиною спільноти, я все ще відчуваю, що мені доводиться боротися за своє право займати місця для ЛГБТКІА+, що викликає у мене лише бажання уникати їх взагалі».

«Окрім того, що мені доводиться боротися за своє право займати квір-простір, здається, що всередині спільноти існує ієрархія, яка ставить білих цис геїв і лесбійок вище за всіх інших».

Але соціальна динаміка – це лише половина справи.

Згідно з опитуванням Центру американського прогресу, «88% ЛГБТК+ інтерсекс респондентів повідомили, що зазнавали певної форми дискримінації з боку лікаря або медичного працівника». Це включає в себе відмову у наданні допомоги, грубі висловлювання, сексуальні домагання та фізичне насильство.

Погане ставлення до інтерсекс людей з боку медичних працівників є причиною того, що троє з п’яти ЛГБТК+ інтерсекс людей взагалі уникають візитів до лікаря. Здається, що єдиний випадок, коли медичні працівники, особливо лікарі, піклуються про «лікування» інтерсекс людей – це коли вони проводять непотрібні з медичної точки зору операції інтерсекс немовлятам без їхньої згоди. Ці операції мають наслідки на все життя, включаючи безпліддя, зниження статевої функції, хронічний біль, нетримання сечі та проблеми з психічним здоров’ям.

На додаток до всіх цих проблем, темношкірі інтерсекс люди також частіше стають безхатченками, як і інтерсекс люди з усіх етнічних меншин (в тому числі з числа мігрантів).

Незважаючи на те, що проблеми, з якими стикаються інтерсекс люди, здаються нескінченними і, можливо, нездоланними, є речі, які ми, як союзники, можемо зробити. ILGA (Міжнародна асоціація лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсекс людей) пропонує багато порад щодо інтерсекс альянсу. Вони включають в себе

1. Говоріть про це!
Брак знань є однією з ключових причин порушень прав людини та дискримінації, з якими стикаються інтерсекс люди. Поширюючи інформацію про існування інтерсекс людей, порушення прав людини та дискримінацію, з якими вони стикаються, ви працюєте над тим, щоб зробити суспільство більш безпечним і доброзичливим простором для інтерсекс людей. Це включає в себе і те, щоб зробити існування інтерсекс людей видимим, актуалізуючи питання інтерсексуальності в усіх сферах життя і політики. Отже, почитайте про досвід інтерсекс людей і почніть розмову!

2. Створіть безпечний простір для інтерсекс людей
Цілком ймовірно, що у вашій організації, на вашому робочому місці або навіть серед ваших друзів і родичів вже є інтерсекс люди; тому створення безпечного простору для їхнього камінг-ауту має вирішальне значення. Можливо, ці люди ще не відчувають себе в достатній безпеці, щоб відкрити свою ідентичність, але якщо вони знатимуть, що перебувають у просторі прийняття, вони можуть поділитися з вами своєю ідентичністю. Дайте їм зрозуміти, що це нормально, поділившись своїм розумінням проблем, з якими стикаються інтерсекс люди.

3. Інтегруйте «Я» у свою роботу
Проінформуйте своїх колег та членів вашої мережі про питання прав інтерсекс людей. Як перший крок, ви можете звернутися до інтерсекс активістів з проханням провести для вас тренінг або надати пораду. Це допоможе вам краще зрозуміти проблеми інтерсекс людей, виклики, з якими стикаються інтерсекс організації, і те, як ви можете ефективно працювати для покращення становища інтерсекс людей у вашій країні.

4. Підтримуйте інтерсекс активістів та НГО
Бути видимою інтерсекс людиною все ще залишається дуже складним завданням. Незважаючи на це, кількість інтерсекс активістів та організацій зростає, але всі вони працюють майже без фінансування або з дуже обмеженим фінансуванням. Стати інтерсекс активістом найчастіше означає втратити можливість мати постійний дохід. Через брак фінансування від вас очікують, що ви будете надавати професійну та вузькоспеціалізовану експертизу безкоштовно. Фінансова допомога інтерсекс активістам та НГО у виконанні їхніх завдань є ключовим фактором для того, щоб вони могли ділитися унікальним досвідом, який вони мають.

Ми завжди повинні докладати зусиль, щоб втрутитися в ситуацію несправедливості. Чорношкірі інтерсекс люди заслуговують на щасливе, здорове та повноцінне життя.

*Імена змінено

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар