Церква Англії підтримує богослужіння для гомосексуальних пар

Гей-пари вперше зможуть отримати спеціальні служби благословення в парафіях Англіканської Церкви.

Ці служби, хоч і не будуть офіційними вінчаннями, але включатимуть носіння обручок, молитви, конфетті та благословення від священика.

Поправка про підтримку таких богослужінь на експериментальній основі була прийнята церковним парламентом одноголосно.

Офіційне вчення Англіканської Церкви полягає в тому, що шлюб укладається тільки між одним чоловіком і однією жінкою.

Раніше цього року єпископи відмовилися підтримати зміну у вченні, яка дозволила б священикам вінчати одностатеві пари, але заявили, що дозволять молитви благословення для людей в гомосексуальних стосунках в рамках більш широких богослужінь.

Вважалося, що дозвіл на окремі богослужіння може з’явитися не раніше, ніж через рік.

Але голосування в середу, яке пройшло з невеликою перевагою в Генеральному Синоді, законодавчому органі Церкви, означає, що тепер можуть бути дозволені окремі служби благословення, а не просто молитви в рамках звичайної церковної служби.

Хоча не визначено часових рамок для початку тимчасових пробних богослужінь, передбачається, що вони можуть бути дозволені протягом найближчих тижнів, а перші богослужіння відбудуться вже в новому році.

Пропозиція про окремі богослужіння на експериментальній основі була внесена у вигляді поправки до клопотання. Повний формальний процес отримання дозволу, який займе близько двох років, відбуватиметься під час судового розгляду.

Єпископ Оксфордський, преподобний Стівен Крофт, який виступав за зміну позиції Церкви, сказав, що він “у захваті”.

Зазначивши, що богослужіння не будуть офіційними вінчаннями, він додав:

“Я сподіваюся, що там буде така ж радість і підтвердження, і ті, хто прийде на ці молитви, будуть відчувати себе повністю прийнятими в життя Церкви”.

Офіційна позиція Англіканської Церкви щодо шлюбу розходиться з її англіканським еквівалентом в Шотландії – Шотландською Єпископальною Церквою – і Пресвітеріанською Церквою Шотландії, які дозволяють одностатеві весілля.

Англіканська церква в Уельсі надає офіційну послугу благословення для гомосексуальних пар, але не дозволяє одностатеві весілля в церкві.

Джейн Озанн, відома ЛГБТ-активистка, яка входить до складу Генерального Синоду Англіканської Церкви, закликала Церкву змінити свою позицію і дозволити одностатевим парам одружуватися.

“Церква Англії залишається глибоко гомофобною, що б не говорили єпископи і архієпископи, – сказала вона.

“Я боюся, що велика частина нації буде судити Церкву Англії як жорстоку, лицемірну і нелюблячу – і вони, на жаль, мають рацію”.

Тим часом, консервативне духовенство назвало це “переломним” моментом.

Преподобний канонік Джон Даннетт, національний директор Євангельської Ради Церкви Англії, сказав, що він “засмучений і засмучений” цим рішенням.

“Це розірве місцеві парафіяльні громади на частини, зашкодить стосункам між великою кількістю духовенства та їхніми єпископами і змусить церкви в різних єпархіях відчути, що їхні пастирі покинули їх”, – сказав він.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар