Будучи бісексуалкой, немає нікого, з ким би ти міг по-справжньому спілкуватися

Для футболістки ЛФК “Кардіфф Сіті” Лайли Мускат (Lailah Muscat) визнання своєї бісексуальності було складним процесом.

“У мене було кілька друзів-геїв у футболі, – розповідає 26-річна дівчина, – але я не знала нікого, хто був би бісексуалом”.

Прийняти свою сексуальність було важко через сприйняття інших людей, згадує вона.

Бісексуальність ставилася під сумнів”, – додає Лайла, яка зараз знімається в шоу для дівчат “I Kissed a Girl” на BBC. Люди казали: “Ти або натуралка, або гей“.

“Оскільки я не знала жодної бі-людини, я припустила, що, можливо, я просто заплуталась, або я була лесбійкою, але просто не була готова до повного камінг-ауту”.

Колеги Лайли по акторському цеху Мег і Кара погоджуються з нею. “Я відчувала розгубленість від того, що перебувала між двома світами і не знала, яким шляхом йти“, – каже 24-річна Мег.

А Кара, 25 років, додає: “У школі, коли хтось говорив про бісексуальних людей, вони просто казали, що вони жадібні або просто нерозбірливі у зв’язках“.

Кара, Мег і Лайла обговорюють стигму, з якою вони стикаються як бісексуальні люди, у шостому епізоді серіалу “I Kissed a Girl” на BBC Three.

“Якби я побачила когось, схожого на мене, по телевізору, я б не почувалася дивно”

Дослідження 2021 року, проведене молодіжною ЛГБТ-благодійною організацією Just Like Us, що вивчає досвід школярів у віці від 11 до 18 років, а також вчителів, свідчить, що більше половини (54%) бісексуальних молодих людей відчувають себе самотніми щодня.

На думку виконавчого директора Just Like Us Лаури Маккей, недостатнє представлення бісексуальних людей у засобах масової інформації частково є причиною того, що деякі бісексуали відчувають себе самотніми.

Ви повинні бути в змозі сформулювати те, що ви відчуваєте, – каже вона. “Я думаю, що це дуже важко зробити, якщо немає нікого, хто б тебе уособлював або з ким би ти могла спілкуватися“.

Кара погоджується: “Бісексуалів_ок не так вже й багато представлено. Немає нікого, з ким ти міг би по-справжньому спілкуватися, тому ти перебуваєш у великій кризі у своїй свідомості. Це дуже складна ситуація“.

Айзек, який працює послом бісексуальної молоді в організації Just Like Us, каже: “Ти просто не бачиш себе представленим взагалі, ти не знаєш, що твоя власна ідентичність є можливою“.

Лайла додає: “Якби я бачила когось схожого на мене по телевізору або в кіно, я б не відчувала себе дивною більшу частину свого дитинства“.

Відтоді, як Лайла, Меґ і Кара були молодшими, стався прогрес.

У низці популярних серіалів останніх років з’явилися бісексуальні персонажі, серед яких хіти Netflix “Sex Education” та “Heartstopper”, а в серіалі BBC “ІстЕндерс” – бісексуальні герої Соня Фаулер (Наталі Кессіді) та Еш Панесар (Гурлейн Каур Гарсіа).

Однак ЛГБТ+ медіа-благодійна організація GLAAD повідомила, що телевізійний сезон 2023/4 має найнижчу кількість бісексуальних персонажів з 2020 року.

“Мені не було до кого звернутися за порадою”

Для Кари бути бісексуалкою було подвійним випробуванням, адже ні її друзі-геї, ні друзі-натурали не могли повністю зрозуміти, через що вона проходить.

ЛГБТ-друзі, які в мене були, здебільшого були виключно геями, – каже вона. “Я відчувала, що мені не було до кого звернутися за порадою.

Я боялася говорити про хлопців в їхньому оточенні і відштовхувати їх від себе“.

Лаура погоджується: “Протягом багатьох років, навіть всередині ЛГБТ+ спільноти, існувала стигма щодо бісексуальних людей.

“Це те, що, безумовно, почало змінюватися на краще з кращим розумінням“.

“Ми повинні бачити, що бісексуальні люди пронизують суспільство”

Ні Лайла, ні Мег, ні Кара з фільму “I Kissed a Girl” не пам’ятають, щоб у школі обговорювали бісексуальність у рамках шкільної програми зі статевого виховання, сексуальної освіти та охорони здоров’я (RSHE).

Я ходила до католицької школи, – розповідає Лайла, – і ми майже не торкалися теми гомосексуальності, не кажучи вже про щось інше.

“А якщо й говорили, то пошепки, а потім просто йшли далі“.

Для Лаури з організації “Just Like Us” проблема полягає у недостатній підготовці вчителів перед тим, як викладати сексуальну тематику.

“Я була вчителькою англійської мови, яка була в списку вчителів, що викладатимуть курс “Основи сексуального і репродуктивного здоров’я”. Мені подобалося викладати цей предмет, але багатьом вчителям його просто вкинули в розклад без жодної підготовки. Існує кілька дійсно складних питань, пов’язаних з ЛГБТ, які потребують підтримки з боку персоналу.

“Це також має виходити за рамки RHSE. Ми повинні розглядати бісексуальних людей як частину суспільства, а не як додаток до нього”.

Про це заявив представник Департаменту освіти: “У наших рекомендаціях щодо стосунків, статевого виховання та охорони здоров’я чітко зазначено, що ми очікуємо, що всі середні школи повинні викладати факти про сексуальну орієнтацію та надавати рівні можливості для вивчення особливостей стабільних і здорових одностатевих стосунків.

“У більш широкому сенсі, ми допомагаємо школам і коледжам надавати цілеспрямовану підтримку дітям і молодим людям з поганим психічним здоров’ям через наші гранти на підготовку старших спеціалістів з психічного здоров’я. На сьогоднішній день 70% шкіл і коледжів прийняли цю пропозицію, в порівнянні з 58% минулого року“.

Один із способів, яким Just Like Us намагається підвищити обізнаність учнів про бісексуальну репрезентацію, – це запрошення спікерів до шкіл.

Айзек з самого початку був здивований ефектом, який його виступ справив на учнів.

Майже після першої ж моєї доповіді, – розповідає він, – до мене підійшла дівчинка і сказала щось на кшталт: “Я знаю, що мені подобаються хлопці, але я думаю, що мені подобаються і дівчата”. Вона сказала, що ця розмова допомогла їй відчути себе трохи краще з цим фактом“.

“I Kissed a Girl” виходить щонеділі та щопонеділка на BBC Three та BBC iPlayer

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар