Будапештський прайд оскаржує в суді угорський закон про “пропаганду ЛГБТ”

Уряд Орбана заборонив “ЛГБТ-пропаганду”, мотивуючи це необхідністю захистити молоде покоління від аморального контенту. Будапештський прайд вважає, що вони мають право показувати комерційні матеріали, що рекламують їхні заходи.

Веселе анімаційне відео з двома яскраво розфарбованими людьми, які катаються на ковзанах і роликах на фестивалі, було заборонено до показу в денний час в Угорщині на початку цього року і перенесено до нічного ефіру.

Медіа-рада країни перекваліфікувала те, що мало бути рекламою громадського фестивалю та параду “Будапешт Прайд”, з “реклами з соціальною метою” на нібито навчальний матеріал, а отже, непридатний для дітей.

У 2021 році угорський уряд на чолі з партією “Фідес” прем’єр-міністра Віктора Орбана вніс зміни до закону про педофілію та про захист дітей, щоб обмежити їхній доступ до матеріалів, що “пропагують гомосексуальність”, зміну статі та представництво ЛГБТ у ЗМІ чи публічному просторі.

Порушення закону караються штрафами або тюремним ув’язненням.

Зараз Будапештський прайд оскаржує це рішення в суді, стверджуючи, що окремі положення закону проти педофілії суперечать іншим законам країни, які забезпечують свободу слова і художнього вираження.

Відео, про яке йде мова, зняв Лука Тот, художник, чиї роботи були показані на Каннському кінофестивалі та Берлінале.

Люди йдуть з транспарантом, на якому написано “Ти знаєш, кого ти любиш? Кого хочеш!” під час прайду в Будапешті. 24 липня 2021 року

Посилення тиску на ЛГБТ-контент

На початку цього року книжковий магазин “Ліра” був оштрафований на суму понад 30 000 євро за розміщення в дитячому відділі книгарні графічного роману для підлітків “Heartstopper”, відзначеного багатьма нагородами.

“Heartstopper” британської авторки Еліс Осеман – це історія камінг-ауту підлітків, у центрі якої – хлопчики-підлітки Чарлі та Нік, які зустрічаються в гімназії для хлопчиків.

Згідно з певними тлумаченнями закону про боротьбу з педофілією, ці книги повинні бути або прикриті, або загорнуті в поліетиленову плівку, щоб запобігти “мимовільному розбещенню молодого покоління про-ЛГБТ-матеріалами”, якщо воно проходитиме повз них або гортатиме книгу.

Незадовго до того, як цей штраф був виписаний будапештській книгарні, найбільший книготорговець Угорщини Libri вирішив почати обгортати пластиковою плівкою всі книги, що містять ЛГБТ-персонажів, щоб покупці не змогли відкрити їх у книгарні.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час прес-конференції в Белграді, Сербія. 8 липня 2021 року

Перший юридичний виклик

Після створення короткого відеоролика напередодні цьогорічного прайду, який відбувся в липні, Будапештський прайд надіслав його на RTL – угорську філію популярного німецького комерційного телеканалу.

RTL надіслав його до Ради з питань ЗМІ для попередньої класифікації. У своєму рішенні Рада з питань ЗМІ визнала його непридатним для показу в денний час через молоду аудиторію і зняла з нього класифікацію “реклама з соціальною метою”.

Будапештський прайд оскаржує це рішення, стверджуючи, що класифікація “суперечить науковим фактам”.

“Необхідно використовувати кожну можливість, щоб відправити закон про гомофобну і трансфобну пропаганду на смітник історії. Спроби стерти і знищити лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів можуть закінчитися тільки провалом”, – йдеться в їхній заяві.

RTL також оскаржив це рішення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією