Болгарський суд виніс рішення на користь жінки, яка назвала всіх геїв “збоченцями

Верховний суд Болгарії став на бік співачки, яка назвала геїв “збоченцями”.

У 2021 році болгарська панк-зірка Мілена Славова написала у Facebook:

“Я впевнена, що не підтримую гей-паради. Бідні ми – нормальні люди – і так задихаємося від нахабства і хизування різних збоченців.

“І я не вибачаюся за свої слова”.

Її пост став вірусним і був використаний для посилення правої пропаганди в країні.

У відповідь на пост два ЛГБТК+ активісти з організації “Дія” подали проти співачки заяву про дискримінацію.

До їхньої скарги Комісія ЄС із захисту від дискримінації заявила, що слова Славової є її особистою думкою, на яку вона має право.

Тепер троє верховних суддів стали на бік співачки. Вони постановили, що вона не мала наміру завдати шкоди гідності конкретної людини через її сексуальну орієнтацію, повідомляє Euractiv.

Минулого року Європейська комісія проти расизму та нетерпимості закликала Болгарію посилити боротьбу з анти-ЛГБТК+ поведінкою. Однак права квір-людей в Болгарії залишаються слабкими.

У лютому Верховний суд країни скасував будь-яку можливість зміни особистих документів після операції зі коррекції статі.

У вересні Європейський суд з прав людини визнав, що уряд Болгарії порушує європейське законодавство з прав людини, не визнаючи одностатеві пари, а Х’юман Райтс Вотч закликала балканську країну “діяти швидко, щоб виконати рішення суду і захистити права одностатевих пар на приватне і сімейне життя”.

Певний прогрес був досягнутий. У липні парламент прийняв законопроект, що вносить зміни до Кримінального кодексу, включивши сексуальну орієнтацію як захищену ознаку у справах про злочини на ґрунті ненависті. Однак, за Індексом рівності Equaldex, який вимірює статус прав ЛГБТК+, а також ставлення громадськості до квір-спільноти в усьому світі, Болгарія посідає 42-е місце зі 100 можливих.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією