Болгарія забороняє зміну ґендерного маркера

Верховний суд Болгарії зупиняє зміну ґендерного маркера у документах, що означає заборону на вільну самоідентифікацію ґендерної ідентичності.

Болгарський закон про документи, що засвідчують особу, свідчить, що у разі транс*переходу громадяни повинні протягом 30 днів направити заяву про видачу нових документів. До поточних змін багато людей користувалися цією можливістю, щоб швидко змінити ґендерний маркер у своїх документах.

Політики країни занепокоїлися, що така легка процедура зміни гендерного маркера може призвести надалі до “збочення дітей, одностатевих шлюбів та інших цінностей, які не близькі країні”. Тому через Верховний суд постаралися якнайшвидше змінити цю процедуру.

У 2021 році Конституційний суд Болгарії ухвалив рішення, що законодавство країни тепер розуміє «гендер» як щось, що визначається при народженні людини і існує лише у позначенні біологічної статі.

При цьому важливо зазначити, що в Болгарії пункт про заборону дискримінації через сексуальну орієнтацію має мінімум сім національних законів. Але транс*персони не захищені від дискримінації.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією