Битва за права ЛГБТ у Вайомінгу: директора бібліотеки звільнили після 27 років роботи

Террі Леслі, директор громадської бібліотеки округу Кемпбелл, штат Вайомінг, США, була звільнена наприкінці липня після 27 років бездоганної роботи. Рішення було ухвалено голосуванням ради бібліотеки чотирма голосами проти одного.

Консерватори протягом двох років переконували Террі Леслі позбутися книжок, які, на їхню думку, не підходять дітям, бо “пропагують ЛГБТ”. Однак Леслі, яка впевнена у важливості різноманітності, відмовилась знищити книги.

“Я вважаю, що суспільству шкодить відсутність доступу до широкого спектру інформації”, – сказала Леслі.

На її думку, колекція бібліотеки має містити матеріали на різні теми, зокрема книги про ЛГБТ-людей для дітей.

Активісти крайнього правого крила давно нападають на бібліотечні системи, змінюючи їхнє керівництво і позбавляючи фінансування. Звільнення Леслі – це кульмінація цього передбачуваного правого порядку денного. Воно сталося після того, як бібліотека оголосила про розважальний захід за участю трансгендерного фокусника – трансфоби вибухнули від гніву.

“Дії ради особисто торкнулися мене. Вони позбавили мене засобів до існування і моєї кар’єри довжиною в 27 років, – заявила Леслі, наводить її слова “Advocate”. – Але я вважаю, що боротьба варта того. Я вірю в призначення громадських бібліотек і в послуги, які вони надають усім людям”.

У жовтні 2022 року голосування ради бібліотеки призвело до того, що вона вийшла з Американської бібліотечної асоціації (ALA) та Бібліотечної асоціації Вайомінга. ALA встановлює керівні принципи політики поповнення фондів і професійної етики.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією