Бібліотека Вірджинії опинилася під загрозою припинення фінансування через ЛГБТК+ “книжкову бійку”

Консервативні мешканці виступили на суперечливому засіданні Наглядової ради округу Уоррен у вівторок у місті Фронт-Роял, штат Вірджинія, США, де вони обговорили суперечку щодо книг про ЛГБТК+ у фонді громадської бібліотеки, які дехто називає порнографією.

Минулої весни релігійні консерватори стверджували, що публічна бібліотека Семюелса у Фронт-Роялі надає дітям доступ до відверто сексуального контенту.

Місцева група “Clean Up Samuels”, яка стояла за цим обуренням, виступає проти книг, написаних ЛГБТК+ людьми або про них, стверджуючи, що включення їх в обіг подібне до надання дітям порнографії. Clean Up Samuels звернулася до директора бібліотеки з проханням вилучити 134 назви книг, які група вважала неприйнятними, але директор відмовився. У червні Наглядова рада проголосувала за призупинення більшої частини фінансування бібліотеки до вирішення проблеми. У серпні директор бібліотеки подав у відставку після інтенсивної критики з боку правих груп. Якщо округ не втрутиться, кошти бібліотеки закінчаться 1 жовтня.

Книга “Кольори прайду” Робіна Стівенсона, яка пояснює значення кольорів веселки на прапорі прайду, є серед назв, що вважаються образливими. Книжка картинок “And Tango Makes Three” про двох самців пінгвінів, які створюють сім’ю, також вважається “порнографічною” тими, хто хоче, щоб ці назви були вилучені.

На зустрічі у вівторок ті, хто виступав проти того, щоб ЛГБТК+ видання були в бібліотеці, закликали керівництво округу Уоррен взяти на себе повсякденну роботу бібліотеки, висунувши пропозицію, яка була відхилена раніше.

15 серпня керівники округу затвердили запропонований Меморандум про співпрацю з бібліотекою, в якому викладено умови співпраці округу з бібліотекою. На екстреному закритому засіданні, проведеному правлінням Семюелс 23 серпня, пропозиція була відхилена і подана переглянута версія меморандуму.

Враховуючи, що бібліотека отримує більшу частину свого операційного бюджету від округу Уоррен, пропозиція наглядачів мала на меті встановити умови, за яких бібліотека може отримувати кошти від округу та призначати опікунів.

Угода передбачає, що члени наглядової ради призначать по одному опікуну від кожного округу. Наглядачі спільно призначать двох опікунів для виконавчого комітету бібліотечної ради. Відповідно до запропонованого MOA, округ не візьме на себе управління бібліотекою як окружною службою, а скоріше передасть кураторам контроль над опікунською радою, яка відповідає за призначення посадових осіб, кадрові питання та працевлаштування, а також за вирішення інших бібліотечних питань.

Прихильники руху “Clean Up Samuels” вимагали, щоб рада запровадила відхилений MOA “без жодних змін” і призначила членів ради бібліотеки “негайно”, як тільки вони піднялися, щоб виступити з промовою.

Чіп Стюарт з Save Samuels, групи, яка виступає проти обмеження контенту бібліотеки, сказав, що один з членів групи Clean Up Samuels проник на планерку в понеділок і дізнався, що група на підтримку різноманіття планує записатися на виступ рано вранці у вівторок. Натомість представники “Очистимо Семюелс” зайняли більшість місць для виступів під час годинної публічної частини засідання о 19:00.

“Ми не задоволені вчорашнім вечором, – сказав Стюарт. “Clean Up Samuels відправив шпигуна на нашу підготовчу зустріч у понеділок. Вона виявилася одним з доповідачів. Вона дізналася, що ми збираємо людей о 14:00, щоб записатися на виступи, тож вони надіслали свої заявки о 9:00 ранку. Ось чому вони отримали 16 з 19 місць”.

Він додав: “Я ніколи раніше не бачив жодного зі спікерів і підозрюю, що їх або привезла стороння група, або відправив Християнський коледж [можливо, за додатковий кредит]. Очевидно, що їх тренували і забезпечили тезами для виступів, оскільки багато з них використовували одні й ті ж фрази, а їхні промови були майже клоновані“.

Christendom College – це католицька школа гуманітарних наук у Фронт-Роялі.

Активісти “Clean Up Samuels” вимагали, щоб рада припинила те, що вони вважали “оподаткуванням без представництва”, оскільки люди, які виступають проти ЛГБТК+ контенту в бібліотеках, не мають права голосу щодо того, що саме можна читати.

Один з доповідачів згадав, як він їздив на велосипеді до бібліотеки у своєму маленькому містечку на південному заході Вірджинії, і що це було одне з небагатьох місць, куди діти могли ходити без нагляду. Він розповів про радість, яку він відчував, коли брав нову книгу, коли був дитиною.

“Через порнографію, яка легко доступна в бібліотеці Семюелса для дітей, я не можу дозволити своїм дітям робити те ж саме в майбутньому”, – сказав він.

Він додав, що бібліотека розповсюджує порнографію серед “молодих, вразливих дітей”.

Інший промовець стверджував, що бібліотека є місцем гедоністичної доступності для дітей.

“Має бути очевидно, що ми не повинні допускати, щоб порно було поруч з нашими громадами і дітьми”, – сказав він, додавши: “Це скандально. Порнографічні книги, орієнтовані на неповнолітніх, розкидані по всій бібліотеці в різних секціях. Неповнолітні різного віку мають доступ до цих матеріалів. Це скандально і не може бути терпимим”.

Він сказав, що Save Samuels – це “маргінальна група, яка підтримує порно для дітей“.

Мешканка Стіві Хаббард, однак, заперечив твердження “Очистимо Семюелс”. “У мене є чудові новини для команди “Save Samuel”, – сказала вона.

“Порнографія в бібліотеках є незаконною. Це незаконно. Це закон, який вже є в книгах. І якщо вони мають порнографію в бібліотеці, вони повинні віднести свої докази в офіс шерифа і заарештувати бібліотекаря. Але вони цього не зроблять, тому що в бібліотеці немає порнографії”.

Вона продовжила:

“Ви сказали про оподаткування без представництва. А як щодо мого представництва в бібліотеці? Як щодо того, що я хочу, щоб мої діти читали? Як щодо 4 відсотків [ЛГБТК] членів вашої спільноти, яких ви представляєте, але які отримують лише 1 відсоток книг? Хіба їх не представляють справедливо, витрачаючи їхні податки?”

Хаббард розвинула її думку.

Я маю на увазі, що ця боротьба є смішною, а ці люди нещирі“, – сказала вона, зазначивши, що спікер “Clean Up Samuels” прийшов на зустріч “Save Samuels” під виглядом її прихильниці.

Слоан прийшла на нашу зустріч і прикинулася прихильницею, – сказала вона. “Ось як поводяться ці люди. Яка релігія вчить їх так поводитися? Ви цього хочете для своїх дітей?

Вона підсумувала:

“Якщо ви зробите цю бібліотеку публічною і спробуєте вилучити ці книги про ЛГБТК, це буде фінансово безвідповідально. На вас будуть подавати до суду знову і знову, і ви знову будете грати з нашими грошима. Скільки ви готові заплатити за їхній фанатизм? Скільки ви готові заплатити?”

За допомогою запитів на свободу інформації Save Samuels отримав скарги від членів ультраправих груп на ці книги.

У нашій бібліотеці не повинно бути ЖОДНОГО матеріалу про ЛГБТ”, – написала одна людина.

У сім’ї 2 мами – це неприйнятно“, – написала інша людина про іншу книгу. Вони також скаржилися: “Ця книга робить ЛГБТК+ “нешкідливими” і прийнятними“.

Інша людина написала: “Діти не повинні дізнаватися про секс у бібліотеці“, додавши: “Мене турбують ЛГБТ-книги в підліткових секціях“.

Ще один написав: “У цій книзі обговорюються одностатеві стосунки і трансгендерні теми“.

Кейсі Міен, директорка програми “Свобода читати” Американського ПЕН-клубу, розкритикувала ситуацію у Фронт Роял у своєму прес-релізі.

“Те, що відбувається у Фронт-Роялі, штат Вірджинія, має стати тривожним дзвінком для всіх, кому не байдужа свобода читання, – сказала Міен. “Через активістську меншість і кампанію залякування цілий округ може незабаром втратити доступ до літератури та інформації. Публічні бібліотеки є важливою частиною нашої демократії; бачити, що їм загрожують безпідставні звинувачення і теорії змови, викликає глибоку тривогу. Ми сподіваємося, що фінансування буде відновлено і що бібліотека Семюелса зможе продовжувати служити своїм читачам”.

19 вересня Наглядова рада округу Уоррен збереться знову, щоб вирішити, як округ буде рухатися далі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією