Активісти перекрили Оксфорд-стріт у Сіднеї, протестуючи проти нападів на ЛГБТК+ та вимагаючи створення безпечних для квір місць

Австралійські активісти цими вихідними вийшли на Оксфорд-стріт у Сіднеї, щоб висловити протест проти нещодавнього зростання кількості нападів на ЛГБТК+ та закликати до створення безпечних для квір місць.

Сотні протестувальників з таких організацій, як Національна спілка студентів та Pride in Protest, приєдналися до союзників, драг перформерів та інших активістів у суботу ввечері (2 вересня), щоб пройти маршем по Оксфорд-стріт, перш ніж вислухати промови.

Демонстрація стала відповіддю на нещодавній сплеск повідомлень про гомофобну і трансфобну поведінку в Сіднеї.

Акція “Чия вулиця? Наша вулиця!” закликала уряд Нового Південного Уельсу забезпечити гарантії для ЛГБТК+ громадян, прискоривши розгляд запропонованих законопроектів про рівність.

Законопроект про внесення змін до законодавства про рівність 2023, внесений депутатом парламенту Алексом Грінвічем (Alex Greenwich), передбачає оновлення антидискримінаційного законодавства штату для захисту ЛГБТК+, модернізацію мови в ряді законів, а також дозвіл особам старше 16 років реєструвати зміну статі або гендеру.

Цей законопроект, а також другий, який забороняє конверсійну терапію для геїв та інші практики придушення, були внесені на розгляд парламенту, і до них планується повернутися наприкінці 2023 року.

Цьогорічний WorldPride проходив у Сіднеї. (Getty Images)

Виступаючи на суботньому протесті, Джеймі Брідж з Queer Action Collective заявив, як повідомляє Star Observer:

“Квір-люди є одними з тих, хто найбільше постраждав від житлової кризи, і кінця-краю їй не видно.

“Гендерно-підтверджуючі медичні послуги залишаються злочинно завищеними по цінах та недофінансованими, а Новий Південний Уельс залишається єдиним штатом, який видає гендерно-підтверджуючі посвідчення особи”.

“Дійсно, саме ми, громада, повинні захищати [себе] і боротися за свої права”.

Активіст Чарлі Мерфі закликав уряд прискорити прийняття законопроектів.

“Ми, що стоїмо сьогодні на цій вулиці, говоримо, що не будемо чекати. Прийміть законопроект негайно”, – заявили вони.

Спочатку існували побоювання, що поліція Нового Південного Уельсу може закрити суботній протест, якщо марш заблокує рух транспорту.

Натомість, правоохоронці були готові допомогти активістам, які прийшли вночі, і перешкодили двом групам контр-протестувальників, які з’явилися вночі.

Як повідомляє QNews, перша група, яка тримала мегафон і плакат з написом “Христос або хаос”, була розігнана ще до того, як вони змогли розпочати свою акцію.

Потім поліція відвернула другу групу, яка прямувала на марш з чорними шарфами, що закривали обличчя, перш ніж вони змогли дістатися до протестувальників.

Суботній протест відбувся лише через день після того, як окремий захід ЛГБТК+ був закритий в районі Бенкстаун в Сіднеї після прикрого нападу.

Депутат від Нового Південного Уельсу Алекс Грінвіч представив на початку цього року три законопроекти про рівність, які захищатимуть ЛГБТК+ людей. (Getty Images).

Щоб відзначити день Wear It Purple, в торговому центрі Bankstown Central був встановлений поп-ап кіоск, який пропонував підтримку та поради для ЛГБТК+ молоді, а також захід з розповіддю про дрег та виступ комікеси і дрег парформерки Карли з Бенкстауну.

Проте, поп-ап був раптово закритий з міркувань безпеки після того, як група чоловіків зірвала прапори ЛГБТК+, вигукувала лайку і взагалі створювала неприємності.

Речник міста Кентербері Бенкстаун повідомив The Sydney Morning Herald, що гомофобний інцидент серйозно розглядається як злочин на ґрунті ненависті, і що наразі ведеться розслідування.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією