5 найвпливовіших політиків у світі, які відкрито заявили про свою сексуальну орієнтацію

На жаль, хибні упередження щодо гомосексуалів та інших сексуальних орієнтацій усе ще поширені в консервативних та релігійних націях в усьому світі. І все ж зміни на сучасному політичному ландшафті є. ЛГБТК(ІА+)-політики використовують свою публічність, щоб виборювати права сексуальних і гендерних меншин. Наприклад, наголошують на тому, що бути геєм чи лесбійкою – природно: це не має стати перешкодою при укладанні шлюбу, всиновленні дитини чи працевлаштуванні.

Отож, які президенти й політики здійснили камінгаут, після чого впевнено обстоюють рівні права для всіх? Дізнайтеся в матеріалі OBOZ.UA.

1. Едгар Рінкевич

У липні 2023-го глава міністерства закордонних справ Едгар Рінкевич став президентом Латвії. Це – історична подія! Адже він – перший відкритий ґей, якого обрали главою держави Європейського Союзу. Про свою гомосексуальну орієнтацію Едгар заявив у 2014-му й написав у соцмережі Х (раніше – Twitter): “Наша країна має створити правову базу для всіх видів домашнього партнерства. Я буду за це боротися. Я знаю, що зараз почнеться мегаістерія, але #Proudtobegay (пишаюся бути геєм. – Ред.)”.

Крім того, у травні 2021-го, Рінкевич опублікував ще один твіт на підтримку ЛГБТК(ІА+): “Сьогодні Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією. Нам (Латвії. – Ред.) теж ще багато чого належить зробити для побудови країни та суспільства, вільних від нетерпимості та з належною правовою базою”.

2. Габріель Атталь

У вівторок, 9-го січня 2024-го, президент Франції Еммануель Макрон призначив прем’єр-міністром 34-річного Габріеля Атталя, який до цього обіймав посаду міністра освіти. За даними Bloomberg, Атталь став наймолодшим прем’єр-міністром в історії Франції та першим главою уряду, який не приховує своєї гомосексуальної орієнтації (він здійснив камінгаут незабаром після призначення на роботу в уряд). Зараз чоловік перебуває у цивільному шлюбі з головою президентської партії Renaissance (“Відродження”) Стефаном Сежурне.

3. Лео Варадкар

Прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар 18-го січня 2015-го року (у свій день народження) публічно заявив про те, що він – ґей. В інтерв’ю для The Irish Times чоловік наголосив на своїх цінностях: “Наближається референдум про рівність шлюбів, і я просто хочу бути чесним з людьми… Я хотів би бути рівноправним громадянином у своїй країні. Я хочу, щоб люди знали, що які б рішення не приймалися з будь-якого питання, я прийматиму їх відповідно до того, що, як я вважаю, є суспільним інтересом і моєю власною совістю”.

Варадкар став першим відкритим геєм у кабінеті міністрів Ірландії. І саме він активно займався адвокацією щодо 34-ї поправки Конституції (після її прийняття якої були узаконені одностатеві партнерства). Додамо, що цей політичний діяч відстоював права представників ЛГБТК(ІА+) на сурогатне материнство й донорство.

4. Джаред Поліс

Губернатор американського штату Колорадо Джаред Поліс є відкритим гомосексуалом. Він – один із найактивніших захисників громадянських прав у США. Наприклад, у травні 2012-го Поліс ініціював поправку до “Закону про насильство щодо жінок” (Violence Against Women Act (VAWA)), яка передбачає заборону дискримінації на основі сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності: “Усі жертви домашнього насильства потребують нашої турботи, підтримки та розуміння… На двопартійній основі ми повинні включити ці базові засоби захисту для ЛГБТК(ІА+)-американців, і забезпечити, щоб критично важливі послуги, які підтримує VAWA, були доступні для всіх. Нікому не можна відмовляти в будь-яких послугах на основі їхньої сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності”.

5. Ксав’є Беттель

У 2009-му році парламент Люксембургу ухвалив закон, що дозволяє одностатеві шлюби. А за рік Ксав’є Беттель, прем’єр-міністр Люксембургу (із листопада 2023-го – міністр закордонних справ), і його обранець бельгійський архітектор Готьє Дестене справили весілля. Це був перший ґей-шлюб чинного прем’єра в ЄС. “Я не розумію політиків, які це (сексуальну орієнтацію. – Ред.) приховують… Якщо ви не готові взяти на себе відповідальність, то це проблема довіри! Я не міг вести подвійне життя, тобто грати на публіку й виховувати дітей, водночас відстоюючи чесність у своїй політичній кар’єрі”, – сказав Беттель в інтерв’ю для видання Têtu.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією