3 січня розпочне роботу нове скликання Конгресу США. У ньому рекордна кількість жінок, латиноамериканців і представників ЛГБТ

118-те скликання Конгресу США розпочне роботу 3 січня.

Воно буде “історично різноманітним”, пише CNN, – із рекордною кількістю жінок, латиноамериканських членів і осіб, які ідентифікують себе як ЛГБТ. Зокрема, жінок у новому скликанні – 149.

Першим завданням Конгресу буде обрання спікера Палати представників. Про це йдеться в матеріалі USA Today. Видання зазначило, що спікер – це важлива роль, він є наступним після віцепрезидента, щоб змінити президента в разі, якщо той стане недієздатним. Помітнішими повноваженнями, які має спікер, є контроль над порядком денним і роботою комітетів, котрі формують законодавство в нижній палаті, додало USA Today.

Спікером може стати лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті. Йому потрібно здобути 218 голосів конгресменів. Як пише “Голос Америки”, група вкрай правих республіканських конгресменів проти обрання Маккарті спікером, вважаючи, що він “недостатньо відданий справі консерваторів”. Через це він може не здобути необхідної більшості, оскільки демократи, зі свого боку, найімовірніше, підтримуватимуть нового лідера партії Гакіма Джеффріса, ідеться в матеріалі.

Без спікера Палату представників не можуть повністю сформувати – призначити голів своїх комітетів, брати участь у судових засіданнях і розпочати розслідування щодо адміністрації президента США Джо Байдена, які, як очікують, “стануть головними” на порядку денному республіканців, зазначило ABC News.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією