18 грудня Рада з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України провела Установче засідання

Про це у соцмережах повідомляє ГО Точка опори ЮА.

У цьому засіданні взяли участь представники/ці органів влади, акредитованих в Україні посольств та агенцій ООН, офісу Ради Європи в Україні, громадянського суспільства.

Виконавча директорка ГО «Точка опори ЮА» Таня Касьян @taniakasian представляла на засіданні інтереси ЛГБТІК+ правозахисних організацій 🙌

У своїй промові Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підкреслив, що Україна залишається відданою цінностям прав людини, гендерної рівності і різноманіття.

А також відзначив важливість захисту прав ЛГБТІК+: «Окремий наголос варто зробити на засудженні дій держави-агресора. Росія роками грубо порушує базові права людини, як на власній території, так і на тимчасово окупованих нею територіях в Україні, Грузії та Молдові. Кремль систематично придушує права корінних народів та національних меншин; втручається в право вільно виражати та демонструвати свої релігійні переконання; несе загрозу правам ЛГБТІ-спільноти, яку їхній Верховний суд оголосив днями “екстремістським рухом”. Закликаю усіх учасників засідання підтримати це, як позицію Ради.»

Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Мартін Оберг висловив задоволення позитивними змінами у ставленні українців/ок до ЛГБТІК+ за останні чотири роки. Це свідчить про поступовий розвиток толерантності та визнання різноманіття в українському суспільстві.

А повірений у справах Канади в Україні Шеріф Нагі підкреслив важливість наших законодавчих ініціатив, зокрема законопроєкту 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».

Заступниця міністра Кулеби наголосила, що права українців та українок систематично порушуються через російську агресію. Саме тому наш першочерговий обов’язок — вести боротьбу за рівність і верховенство права всередині країни.

🔹Нагадаємо: при МЗС України створили Раду з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття, в яку, зокрема, увійшла «Точка опори ЮА». «Це ще один крок до утвердження позиції України як держави, яка в найскладніший час своєї історії продовжує надавати найвищий пріоритет правам людини, рівності і недискримінації», — зазначив Дмитро Кулеба

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар