Законопроектові 9103 про реєстроване цивільне партнерство сказав ТАК Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Святослав Шеремет.

Треба знати нюанси, бо Господь живе у деталях, як кажуть в Україні. Отже, законопроектові #9103 про реєстроване цивільне партнерство сказав ТАК Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС. Із такими міркуваннями та застереженнями:

ТЕЗА 1. Законопроєкт НЕ СУПЕРЕЧИТЬ міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері захисту прав і основоположних свобод людини в частині дотримання прав на недискримінацію.

ТЕЗА 2. Законопроєкт 9103 потребує СУТТЄВОГО ДООПРАЦЮВАННЯ з метою приведення його у відповідність до Конвенції про права дитини, Конвенції про громадянство, а також низці керівних директив ЄС, зокрема 2019/1158/ЄС, 2003/86/ЄС та 2004/38/ЄС.

ТЕЗА 3. Законопроєкт також має бути ДООПРАЦЬОВАНО задля дотримання принципу правової визначеності та узгодженості із національним законодавством.

ТЕЗА 4. Комітет чує та в цілому приймає аргументацію, що повномасштабне вторгнення Рociї в Україну актуалізувало впровадження інституту реєстрованих партнерств і що такий правовий інститут став нагальною потребою з урахуванням постійної загрози життю і здоров’ю людей через проведення бойових дій.

Як бачимо, наші депутати в цілому позитивно та схвально дивляться на перспективу визнання в Україні цивільних партнерств. А те, що вони висловлюють зауваження до законопроєкту по суті, свідчить лише про прагнення до законотворчої досконалості і готовність далі шліфувати відповідне законодавче рішення.

Чекаємо від Комітету офіційний висновок.
#РЦП в Україні — бути!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією