Єпископ Римо-католицької церкви в Україні Радослав Змітрович гомофобно висловився стосовно законопроєкту про одностатеві партнерства

Про це на своїй сторінці сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди, давно і правдиво зауважив Симон Петлюра.

Єпископ Радослав Змітрович, який у Конференції єпископату Римо-католицької церкви в Україні очолює Комісію у справах сім’ї, висловив своє нерозуміння та обурення тим, що його ЛГБТК співвітчизники тепер зможуть отримати елементарні сімейні права та цілком солідаризувався з позицією своїх московських колег.

«Моя найперша реакція — це здивування від появи такої пропозиції, бо в контексті війни вона дуже на руку російській пропаганді, яка саме такими пропозиціями виправдовує свою агресію проти України», — заявив єпископ. Тобто, з його точки зору, російська пропаганда каже все правильно: якщо Україна захищає права ЛГБТ, то це виправдовує російське вторгнення.

«Друге здивування пов’язане з тим, що ми маємо одну страшну війну — а тепер, через такі пропозиції, створювати ще одну ділянку для конфлікту, неспокою між людьми?.. Для більшості людей в Україні це дуже дивна пропозиція, а для деяких то навіть образлива», — католицький ієрарх, вочевидь, не читає преси та не знайомий з даними останніх соціологічних опитувань, які переконливо свідчать, що українці, як і личить сучасній європейській нації, переважно підтримують право своїх ЛГБТК співгромадян на реєстрацію своїх сімейних стосунків. До відома владики, таке право підтримує навіть переважна більшість поляків, попри всю гомофобну пропаганду нинішнього польського уряду та католицької церкви.

«Можемо поставити запитання: як ми хочемо жити — як держава Україна, як суспільство? Чи йти в напрямку гармонії з природою, що вписана в людину, також і в нашу сексуальність, у напрямку гармонії з Богом, — чи в напрямку хаосу, куди вказує така пропозиція?» — риторично запитує далі католицький ієрарх. Так, справді, давайте вже, нарешті, вирішимо, як ми хочемо жити: як сучасні розвинені демократичні держави, переважна більшість яких вже визнає одностатеві шлюби або партнерства, чи як посіпаки Русского міра?

Римо-католицька церква в Україні однозначно обирає Москву. Це не є позицією Римо-католицької церкви в цілому, оскільки загальновідомо, що папа Франциск підтримує право одностатевих пар на реєстрацію своїх стосунків у формі цивільного партнерства, а католицькі ієрархи та громади у розвинених західних країнах підтримують навіть одностатеві шлюби та давно вимагають від Ватикану переглянути церковну доктрину щодо ставлення до ЛГБТК людей.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією