Яка в нас політична повістка на новий політичний осінньо-зимній сезон 2022/23 року?

Аналітика від Святослава Шеремета.

1. По-перше, в новій, 8-й сесії парламенту (вересень 2022 — січень 2023) маємо зняти з розгляду та кинути в забуття 4 гомофобні законопроєкти, сконструйовані антиєвропейськими силами в довоєнний час. Хочете номери законопроєктів? Будь ласка: 6325, 6326, 6327, 6473.

2. Далі. Має бути просування з законодавством про цивільні партнерства РЦП. Завдяки відомій петиції про одностатеві шлюби та копіткій адвокаційній роботі неурядових організацій уряд і профільні міністерства вже взяти до виконання — на національному та міжнародному вимірах цього питання працюють Міністерство юстиції України та Міністерство закордонних справ України.

3. Ми давно тупцюємо на місті з чудовою урядовою ініціативою 5488 — це про відповідність за злочини, мотивовані нетерпимістю, #ЗМН та про декриміналізацію зараження ВІЛ. Маємо всі шанси дати цьому законопроєктові друге дихання.

4. Пишемо потужний законодавчий пакет для впровадження Стамбульської конвенції — там вже напрацьовано чимало крутих ініціатив, які спрямовані на зниження градусу домашнього насильства, яке в умовах воєнного стану нікуди не зникло.

5. Чекаємо сильні євроінтеграційні новації. Там руку на пульсі тримає Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — ми переконані, що вони не підкачають.
Працюємо на парламентському треку з командою Національний ЧСЧ-консорціум та платформою “Fight for Health” #FFH / «100% життя» – Мережа ЛЖВ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією