Як живе трансгендерна співачка Зі Фаамелу (Зіанджа), яка у березні застрягла на українському кордоні

Зі Фаамелу, яка раніше була всім відома під ім’ям Зіанджа, а ще раніше – Борис Апрель, наразі перебуває в Європі, а ще кілька місяців тому вона намагалася виїхати за кордон

Перетнути кордон у ексЗіанджі не виходило, тому що за паспортом вона – чоловік. Нагадаємо, у 2018 році співак Борис Апрель повідомив, що він – трансгендерна дівчина і пізніше його всі впізнали, як співачку Зіанджу.

Наразі Зіанджа знову змінила ім’я та відома, як Зі Фаамелу. У березні цього року, коли українці масово залишали країну та виїжджали до країн Євросоюзу, дівчина “застрягла” на кордоні. Згодом Зі Фаамелу вдалося виїхати, але вона приховувала, куди саме.

Виявилося, що ексЗіанджа проживає в Німеччині, і зараз у неї все добре. Як пише Зі Фаамелу, її перетин кордону був дуже важким. Залишати Україну довелося водою, причому нелегально.

Прикордонники не бажали випускати артистку з України, тому що за документами вона – чоловік, крім цього, раніше Зіанджа говорила, що вона так і не зробила операцію із коррекції статі. За словами співачки, при спробі перетнути кордон, у неї нібито відібрали документи, цінні речі та обладнання.

Все, що в мене залишилося – це мій голос, – пише в Instagram Зіанджа.

Своєю історією артистка поділилася із виданням Rolling Stone. Зі Фаамелу впевнена, що багато трансгендерних жінок залишаються в небезпеці, перебуваючи в Україні.

Скріншот: Instagram

Артистці вдалося самостійно доплисти до Румунії, де її відправили до центру біженців. Пізніше вона вирушила до Німеччини, де вона знаходиться з 10 березня – її дала притулок німецька сім’я. За словами Зі Фаамелу, її нібито переслідували солдати, а чоловіка, який допоміг артистці перебратися водою по річці, ймовірно, заарештували.

Зі Фаамелу заявила, що їй загрожували та наводили на неї дуло автомата. За словами співачки, її дуже тепло прийняла Німеччина.

Хоча моя історія відома у всьому світі, від Італії до Японії, від Туреччини до Бразилії, я не хочу, щоб мене запам’ятали як жертву злочину на ґрунті ненависті. Я Зі Фаамелу, людина, дочка, художниця, і я готова до наступного розділу своєї подорожі. Я вибираю радість, – пише у соцмережі Зі Фаамелу.

І хоч Зі Фаамелу була обурена тим, що стала жертвою дискримінації з боку українських прикордонників, артистка подякувала українській армії, яка стільки тижнів тримає оборону та захищає рідні землі від російських окупантів.

Я вірю українській армії і я вдячна за те, що вони захищають громадян України, – написала Зі Фаамелу.

Скріншот: Instagram

За цей час Зі Фаамелу також встигла з’їздити до Італії, де виступила на заходах, присвячених правам трансгендерів.

Скріншот: Instagram

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією