“До тих пір, поки будемо вільні”. Цього року Riga Pride пройде у співпраці з KyivPride

Після 14-річної перерви до Риги повертається Riga Pride. Цього року столичний прайд висловить підтримку та солідарність ЛГБТ+ спільноті в Україні та пройде спільно з Київським прайдом під гаслом “Доки не будемо вільні”. На тижні прайду з 13 по 19 червня у місті відбудуться заходи, дискусії, майстерні, виставки та концерти. 18 червня о 12:00 організатори прайду запрошують приєднатися до великої “Ходи за свободу”, яка завершиться святковим концертом.

На тижні прайду в Латвії відбудеться найбільша бізнес-конференція про інклюзивність Think Diversity! – підприємці та організації поділяться досвідом створення інклюзивного середовища та розкажуть, як різноманітність сприяє конкурентоспроможності підприємств.

Під час заходу “Розмови про свободу” (Sarunas par Brīvību) відомі в Латвії люди поділяться своїми історіями про свободу та те, як це, коли свободу забирають. Під час тижня прайду також пройде “Жіночий стендап” (Sieviešu stendaps) та захід відомих латвійських коміків “Прайд-розбірки” (Pride razborkas). У політичних дискусіях можна буде дізнатися про думку латвійських партій про захист ЛГБТ+ сімей та про охорону здоров’я для квір-персон.

Під час прайду очікується велика програма культурних заходів. Це виставка “Квір – як німецький народ”, створена у співпраці з інститутом Ґете, покази фільмів, читання про відношення гендера та влади від літературного журналу Strāva, виставка Balsis, Балтійське дрэг-шоу, Queer Open Mic та інші заходи.

Riga Pride – один з прайдів, який повідомив про співпрацю із Київським прайдом.

Хоча прайд – про права ЛГБТ+ людей, зараз особливо важливо говорити про спільні цінності, каже співголова Riga Pride Каспарс Залітіс. “Війна в Україні довела, як крихка свобода і демократія, і як важливо, щоб кожен з нас кожен день ставав на їхній захист“, — заявив він.

Партнери Riga Pride цього року – Printful, Swedbank, Accenture, KPMG Latvija, Sexy Style, Wrong, представництво Фландрії у Польщі та Балтійських країнах, посольство Нідерландів, посольство Франції, інститут Гете у Ризі та арт-центр Totaldobžе.

Riga Pride організує товариство ЛГБТ+ та союзників Mozaīka у співпраці з рекламним агентством VUCA, культурним центром Kaņepes kultūras centrs, Active Rainbow, Latvijas Dažādības harta та іншими недержавними організаціями.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією