Вокс Чек. ФЕЙК: Наказ командира 47-ої ОМБр про покарання військових за ЛГБТ-стосунки

У російських каналах поширюють фото наказу, нібито підписаного командиром 47-ої ОМБр Олександром Саком. У документі ЛГБТ-військовим забороняють мати стосунки, оскільки це впливає на боєздатність підрозділу. За порушення заборони командир погрожує трибуналом за законами воєнного часу.

Проте це фейк, сповіщує VoxUkraine. Такого наказу не існує, а представники ЛГБТ-спільноти мають право вступати до ЗСУ.

По-перше, в українських ЗМІ чи державних органах не повідомляли про існування такого наказу. Уперше фото документа з’явилося вранці 20 липня в низці російських телеграм-каналів. Однак жоден із них не пояснив, як до них потрапило фото документа.

По-друге, на одному з листів документа вказано, що його погодили міністр оборони Олексій Резніков та голова Національного агентства України з питань держслужби Наталія Алюшина. У коментарі для Центру протидії дезінформації при РНБО Алюшина підтвердила, що це фейковий наказ.

По-третє, наказ неправильно оформлений та містить низку помилок. Так, приклади наказів можна подивитися на сайті Міноборони України. Тема документа («Про внесення змін…», «Про затвердження…» тощо) вказується зліва перед основним текстом. Натомість у «наказі командира бригади» взагалі не вказана тема.

Приклад оформлення наказу. Джерело: Міністерство оборони України

Також наприкінці документа вжили вираз «трибунал за законами воєнного часу». В Україні немає військових трибуналів, а військові суди ліквідували ще у 2010 році. Ба більше, в Україні діє воєнний стан, а не воєнний час.

У складі ЗСУ та інших силових структур є представники ЛГБТ-спільноти. ЛГБТ-пари позбавлені прав, які мають гетеросексуальні пари. Однак немає доказів, що вони системно дискримінуються у 47-ій ОМБр чи іншому військовому підрозділі. До лав ЗСУ можуть долучитися громадяни України та іноземці незалежно від їхньої сексуальної орієнтації.

Автори Команда VoxCheck

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією