Військові та активісти відмовляються від медалі УПЦ КП через гомофобію церкви

Щонайменше четверо людей, які отримали медаль “За жертовність і любов до України” від імені очільника УПЦ КП Філарета, відмовилися від нагороди на знак підтримки військового Віктора Пилипенка. Представники церкви забрали відзнаку в Пилипенка, бо він є відкритим геєм, тож, на їхню думку, “пропагандує гріховну ідеологію та заперечує існування Бога”. 

ZMINA розповідає, що відомо.

Від медалі відмовилися військові Ілля Коротенко й Іван Гаврилко, а також волонтери Павло ШатохінНаталія Соловйова та Олена Коломійчук.

Усіх їх відзначили в різні часи, наприклад волонтерка Соловйова отримала медаль після Євромайдану. За її словами, відбирати нагороду в Пилипенка було гидко та неприпустимо.

Ті, хто повертає відзнаки, наголошують, що не є ЛГБТ-людьми, а роблять це через несправедливість із боку церкви.

“Я старший матрос Іван Володимирович Гаврилко. Я зовсім не належу до руху ЛГБТ. Проте я повертаю вашу ср*ну біжутерію вам, якщо ви не поважаєте справжню людську жертовність. Ви мало чим відрізняєтеся від московського патріархату, який благословляє війну. Я християнин, я вас не розумію”, – написав військовий.

В об’єднанні ЛГБТ-військових, головою якого є Пилипенко, вже відреагували на вчинки побратимів та активістів. В організації висловили думку, що УПЦ КП “має перестати жити в Середньовіччі, переслідувати ЛГБТ, притісняти жінок”.

“Бо вона (церква. – Ред.) вже не буде відображати реальні погляди українського суспільства, а буде співзвучною з московським патріархатом, що вже не відповідає національним інтересам”, – додали там.

Нагадаємо, що рівності ЛГБТ-людей в Україні найбільше протидіє церква та праворадикали, вважають в ООН.

Водночас, як свідчать соціологічні опитування, ставлення суспільства до ЛГБТ-людей та реєстрованих партнерств із роками покращується, а в українській армії до ЛГБТ переважно ставляться толерантно.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією