Відправити на ноль: киян обурила театральна вистава ‘Гей-парад’

Facebook-спільнота не зрозуміла підбір тематики – під рекламним дописом закликали “відправити усіх з квитками на ноль”

У Києві вибухнув новий театральний скандал, у центрі якого опинилася вистава Дикого театру з неоднозначною назвою “Гей-парад”. Ідею не сприймає суспільство, вважаючи непрості суспільні теми зайвими під час війни. У підсумку Facebook-спільнота буквально обрушилася на митців, закликавши відправити “на ноль” чи то акторів, чи то тих глядачів, хто ризикнув купити квитки.

Вистава пройшла 3 лютого на “Сцені №6”, це перформанс-майданчик Довженко-центру у Голосіївському районі Києва. Автори називають виставу “комедією про тарифи та стереотипи” і у двох словах описують експозицію:

“У звичайному-звичайному Києві, у звичайній-звичайній хрущовці, жила звичайна-звичайна сім’я. Все як у людей: мама-вчителька, батько “у пошуках роботи”, двоє дітей-дармоїдів, кум-гомофоб, на комуналку не вистачає… Але одного разу їм запропонували дуже вигідну, але незвичайну субсидію, і, щоб її отримати, вся родина має піти на… кардинальні зміни у житті”, – пише про виставу Дикий театр у соцмережах.

Зазначимо, що ті глядачі, які виставу побачили, описують її, як смішну та “епатажну”. Сайт театру цитує волонтера проєкту Theatre.love Сергія, який ділиться враженнями – мовляв, спіймав себе на думці, що неважливо, чи певний глядач у правильності своєї думки, адже треба намагатися ставати на бік опонента.

“Раджу людям зі здоровою психікою, почуттям гумору, усвідомленим та відкритим до різності цього світу. Вистава про традиційну зашорену родину (яка проти сексуальних меншин), яка бере участь у програмі підтримки ЛГБТ, і їхній світ повністю змінюється”, – цитують волонтерку проєкту Theatre.love Оксану.

Втім, Facebook-спільнота проблему, напевно, не усвідомила, чи усвідомила, але не так, як було задумано. В підсумку під дописом Дикого театру з’явилося чимало гнівних коментарів, у яких глядачів закликають відправити “на ноль усіх з квитками”, саму виставу – звуть “капостю” та “содомією”.

Слід згадати, що актори Дикого театру служать у ЗСУ. Так, у листопаді стало відомо, що актор і режисер Олексій Доричевський став до лав Окремої президентської бригади ім. Хмельницького ЗСУ. А режисер та драматург Слава Юшков, режисер однієї з останніх прем’єр театру “Тренди твіттера”, повідомив у соцмережах про “повний перезапуск” проєкту вже з новими акторами. До речі, вистава “Гей-парад” не нова: її прем’єра відбулася більше п’яти років тому, ще у 2018-му.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар