Відкритий лист-звернення ГО «Українські військові ЛГБТ+ за рівні права» до народних депутатів щодо законопроєкту 9103

Відкритий лист-звернення ГО «Українські військові ЛГБТ+ за рівні права» до народних депутатів України з проханням підтримати реєстрацію законопроєкту «Про інститут реєстрованого партнерства». Номер карти законопроєкту 9103.

Шановні депутати та депутатки Верховної Ради України

Чому це як ніколи на часі?

З 2014 року з початку російської збройної агресії проти України сотні представників і представниць ЛГБТ+ спільноти взяли до рук зброю та пішли захищати нашу державу. Очільник ГО Віктор Пилипенко пішов на фронт у якості добровольця у вересні 2014-го, а вже улітку 2018 року здійснив камінг-аут, як один із перших в історії сучасної України відкритий гей-військовий. Цим самим проклавши шлях ряду камінг-аутів серед українських захисників і захисниць.

З лютого 2022, після повномасштабної агресії рф в Україні, ще більше вже відкритих ЛГБТ+ людей пішли в лави ЗСУ, ТРО, волонтерства. Світ дізнався, що таке українська сміливість. У тому числі побачив, що таке сміливість української ЛГБТ+ спільноти: гордо заявляти про свою ідентичність – носити на своїй формі шеврон у формі єдинорога, який свідчить про приналежність до спільноти. Носять його поруч з українським прапором, як знак вірності собі та державі.

Маючи ризики для життя та здоров’я від російської агресії, українська ЛГБТ+ спільнота зазнає ризиків і від української гомофобії. Війна загострила проблеми, з якими стикаються ЛГБТ+ пари: починаючи від питання відсутності права законно ділити спільно нажите майно до питань життя і смерті, коли при пораненні, кохану людину не допускають до реанімації, бо юридично пара одне одному ніхто, або при смерті когось із пари немає права поховати партнер_ку з усіма почестями.

ЛГБТ+ люди також гинуть на фронті за Україну. Романа Ткаченка, якому було всього 21 роки, вбили російські окупанти у травні 2022 року в Харківській області. Роман був відкритим геєм, активістом, що захищав пам’ятки архітектури столиці, а також виступав за легалізацію одностатевих шлюбів. Він любив свою державу, але держава, на жаль, не встигла за його життя, дати йому тих базових прав людини, які мають інші громадяни та громадянки. Ми вже не маємо часу чекати на законопроєкт, який не можуть ухвалити роками.
Шановні депутати та депутатки, у вас є історичний шанс продемонструвати всьому світу, партнерам з ЄС та НАТО, що українська держава дорівнює слова «свобода» ще більше – ми просимо вас підтримати реєстрацію законопроєкту про інститут реєстрованого партнерства, який дозволить оперативно і без змін до Конституції, убезпечити сотні ЛГБТ+ пар, які захищають мирні міста від російської армії, захистити ті базові права, які маєте ви, але не маємо ми.

Для виконання ухваленого Кабінетом міністрів Плану дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, яка була підписана Президентом України, необхідно ухвалити цей законопроєкт. Зараз у вас є реальний шанс це зробити, адже 64% українців погоджуються, що ЛГБТ+ люди повинні мати однакові права з іншими громадянами, а 81% підтримують участь ЛГБТ+ людей у захисті України від російської агресії, що показало спільне опитування КМІС та NDI.

Представники та представниці спільноти часто чули у свій бік фразу «вас там не було», прикриваючи нею гомофобію і ставлення до одностатевих шлюбів як до явища, яке «не на часі». Так-от, ми б хотіли заявити: права українських громадян та громадянок завжди на часі, їхнє життя, здоров’я та свобода завжди на часі, їхня безпека та прагнення бути собою у своїй країні завжди на часі.

Продемонструйте силу волі та оберіть сторону українською свободи та ще більше віддаліть нашу державу від російського світу поневолення, заборони будь-яких проявів прав людини та від імперії, за основу якої стоїть придушення свобод. Бо Україна – країна вільних.

Разом переможемо! Слава Україні!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією