В Україні й Польщі запускають проєкт про квір-історію Східної Європи

Київський фонд “Ізоляція” та галерея Labirynt у Любліні запускають міжнародний проєкт “Once Upon a Queer”. Він присвячений квір-історії в Східній Європі, зокрема в Україні й Польщі, та поєднує сучасне візуальне мистецтво, перформанс і журналістику.

Про це повідомили на сайті проєкту, передає Zmina.

Команда проєкту створила вебплатформу, де публікує відеороботи українських і польських художників і художниць, а також аналітичні й художні тексти про сам проєкт і квір-історію Східної Європи. Відео доступні у форматі онлайн-серіалу.

Як пише Wonderzine, із 44 заявок щодо участі в проєкті куратори обрали 10 польських і українських художників і художниць, які протягом кількох місяців працювали над створенням відеоробіт, що стосуються важливих етапів української й польської квір-історії та висвітлюють проблеми гендерної ідентичності.

Одне з основних завдань, яке організатори ставлять перед собою, – створення публічної платформи для комунікації, обміну й збереження знань про квір-історію України, оскільки непоінформованість із цих питань сповільнює формування толерантності в суспільстві та негативно впливає на соціальне становище ЛГБТ-людей.

Нагадаємо, що в листопаді в Україні презентували короткометражний документальний фільм, присвячений першому спільному Маршу рівності Києва і Варшави, який відбувся 25 червня 2022 року під гаслом “КиївПрайд і Варшава Прайд крокують разом заради миру”. Тоді на акцію вийшли понад 120 тисяч людей з усієї Європи, а українська колона, яка головувала під час ходи, зібрала близько 3 тисяч учасників та учасниць.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією