Уповноважений Верховної Ради України з прав людини обнародував щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини обнародував свою щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2022 році — це перша така доповідь Дмитра Лубінця, який змінив Людмилу Денісову на посаді українського омбудсмена влітку 2022 року.

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” .

Належне місце у доповіді посіли питання захисту прав ЛГБТК людей в Україні. Зокрема, омбудсмен зауважив, що «Гостро постала проблема відсутності можливості укладення зареєстрованого цивільного партнерства в Україні. В умовах війни представники ЛГБТІК-спільноти служать у ЗСУ, теробороні тощо та не мають рівних із гетеросексуальними людьми можливостей узаконити свої відносини і набути взаємних прав та обов’язків. Це питання спільно нажитого майна, спадщини, опіки, соціальних гарантій, що надаються членам сім’ї, можливості супроводу неповнолітньої дитини партнера/партнерки за кордоном, права вирішувати питання про можливість і обсяги медичних втручань чи можливості поховати людину тощо».

Уповноважений рекомендував українському урядові розробити та внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроєкт, а також поправки до закону «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» щодо доповнення визначення терміну «дискримінація» ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Також він закликав до якнайшвидшого ухвалення Верховною Радою законопроєкту 5488, який криміналізує злочини ненависті та розпалювання ворожнечі за низкою ознак, включаючи сексуальну орієнтацію і ґендерну ідентичність.

З повним змістом доповіді можна ознайомитися за посиланням https://ombudsman.gov.ua/report-2022/

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією