Українці очолили прайд у Берліні та пронесли портрети українських ЛГБТ-військових: фото з акції

У столиці Німеччини відбулася визначна світова подія відома за назвою Берлінський прайд. Акція відбувається щороку, починаючи з 1979 року. Цьогоріч українські активісти також долучилися та очолили ходу.

Як відбувалося дійство – детальніше читайте в матеріалі від Styler.

Українську делегацію було видно здалеку, адже це кілька десятків активістів, одягнених у веселкові футболки з національною символікою. На чолі – дрег квін та волонтерка Марлен Шкандаль, яка вирізнялась жовто-блакитними крилами за спиною.

До української колони в процесі ходи приєднувалося все більше не байдужих людей, які розділяють ті самі цінності. Серед них був посол України в Німеччині Олексій Макеєв, а також відомий дизайнер і активіст Френк Вільде, який підтримує Україну з першого дня повномасштабної війни.

Головною метою акції українських активістів було показати, що ЛГБТ-культура також виборює свободу України в бою.

Окрім прапорів активісти несли портрети українських ЛГБТ-військових, які служать в ЗСУ. На портретах було написано: “Нам потрібен вступ в НАТО! Українські ЛГБТ-солдати борються за існування України!”

“Українські квір-військові зараз захищають не тільки Україну від російської навали. Вони серед інших героїв та героїнь боронять цінності свободи та рівноправ’я, ключові для Європи. Не існує веселки без жовтого та блакитного, не існуватиме вільної Європи без перемоги України. Тому українські прайд-групи й нагадування про війну мають бути в ефірі постійно”, – прокоментував координатор комунікацій КиївПрайду Едвард Різ.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією